Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell tartani égszer...

Bálint20003 kérdése:

Hogyan kell tartani égszer teknőst?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy égszer teknőst viszont nem tudom, hogy mekkora terrárium kell neki meg mennyit kell neki adni stb. Ha valaki tud segíteni azt megköszönném :)
2016. jún. 15. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi az az égszer? Ez nagyon fájt.
2016. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Úgy mint egy ékszerteknőst, annyi különbséggel, hogy kizárólag vaníliapudinggal lehet etetni, és folyamatosan halk klasszikus zenének kell szólnia a közelben.
2016. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Először tanuld meg helyesen leírni. Utána, ha tényleg szeretnél, menj el egy kisállatkereskedésbe és beszélj az eladóval. Ö első kézből tud neked információkat adni és helyben meg is veheted az Ékszerteknőst.
2016. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

felnőtt korában egy több száz literes akvaterrárium kell neki. rendesen külső szűrővel és 3 féle világítással(uv,melegítő,általános). kellenek még vízinövények,aljzat,kimászó. :) etetni fagyasztott édesvízi hallal kell. de élőt is lehet neki adni. kaphat még vízicsigát,néha 1-1 csótányt..stb . meg ugye a növényekre is rá fog járni.

most ezeket azért írtam,hogy tudjad,hogy nem egy olcsó dolog. kb 100 ezerből lehet normális élőhelyet kialakítani.célszerű már az elején megvenni mindent.

én 50 literes akváriummal kezdtem és belső szűrővel. utána 80 literes..majd egyre nagyobb. célszerűbb lett volna rögtön megvenni azt,ami egész életében jó lesz. úgyhogy szerintem ne kövesd el a hibámat, vedd meg rögtön a felszereléseket rendesen. egy 120 cm hosszú 60 cm akvárium már teljesen jó méret. de ha van nagyobb helyed vegyél nagyobbat inkább. kisebbet nem ajánlok, mert felnőttként kénytelen leszel cserélni.

bővebben meg olvasgass utána megbízható helyekről:) a kereskedőkkel nem ajánlom,hogy rájuk hagyatkozz. ők csak el akarják adni, nem fognak elrettenteni a valósággal.

és éKszerteknős.

2016. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd át az elejétől a végéig:


[link]


Itt minden le van írva és minden ami le van írva az kell is. Szembesülni fogsz azzal, hogy nagyon drága hobbi. Nekem 300+ felett van a mostani akvárium és ez még nem a végleges, szóval nagyon meg kell gondolni. Ha pedig megveszed, de nem költöd rá a szükséges összeget, akkor szenvedni fog szegény teknőc, azt pedig nem érdemli.

2016. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Most látom csak, hogy mit írt hármas. Eszedbe ne jusson a kereskedőre hallgatni, az csak azt akarja hogy vedd meg, ezért pedig a csillagokat is lehazudja az égről. Alapvető szabály, hogy sose bízz abban, akinek haszna származik a tetteidből!
2016. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
Nem minden állatkereskedő gerinctelen és hazudós, biztos vannak olyanok is, de ez így elég sértő...
2016. jún. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Van némi igazság abban, amit mondasz. A kereskedők 99%-a gerinctelen, állatkínzó és nagyon buta ember. A maradék 1%-tól elnézést, ők a kivételek. Ez tapasztalat sajnos.
2016. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
A százalékokkal nem értek egyet, de tény, hogy minden szakmában sok a hozzá nem értő, idióta...azért elfogadom a bocsánatkérést :)
2016. jún. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
Jobban belegondolva meg is értem, hogy ez a véleményed...sok helyen hallottam már olyat, amitől elöntött az ideg, ez azért van, mert nem mérik fel az alkalmazott szakmai tudását, nem tanítják be rendesen, csak annyi az utasítás, hogy adjon el mindent...de vannak lelkiismeretes helyek is :)
2016. jún. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!