Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fürge gyík sos?

Fürge gyík sos?

Figyelt kérdés

Betettem egy terráriumba raktam be neki köveket meg ágakat és az aljára meg száraz füvet ez igy jó vagy kell még valami?

Adtam neki tücsköt megette meg kupakba vizet meg szoktam a füszálakra rácsöpögtetni vízet.

Kivittem a napra ma párszor napozni is,

Tippeket adjatok hogy mit adja vagy kell csinálnom. :)

Amúgy azért van nállam mert megtámadta a macska de ha meggyógyul akkor vissza engedem a természetbe.



2016. júl. 25. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi baja van pontosan?
2016. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Üdv! Szinte hihetetlen hogy vannak még ilyen emberek mint te! Ezt tipikusan akkor csinálja, mikor szomjas! Próbáld megitatni, permetezz be vizet reggelente, és egy kis tálba legyen friss víz, ha isziik akkor utána elkezd enni is.

A felkínált táplálék tökéletes, legyek pókok bármilyen rovart adhatsz neki. A kedvencei a kis pókok és szöcskék. Ha valami mérgező, vagy nem eheti meg, azt nem is fogja megenni, szóval bátran próbálkozhatsz. Az állatkereskedésben kapható tücskök is megfelelnek neki.


Kisebb hernyók és lárvák is mehetnek. a kis méretű földigiliszta legyen desszert :) A csigákat viszont nem szeretik.


+ Esetleg még A legjobb, ha lisztkukaccal, vagy légy méretű tücsökkel eteted (ha van felétek állatkereskedés, ahol ilyet is kapni, sztem tudni fogják milyet kérsz). Csak engedd szabadon, s majd ő levadássza - ha tudja. Esetleg vékony csipesszel megpróbálhatod etetni, lényeg hogy még mozogjon a rovar a csipesz végén, ez gerjeszti a gyíkocskát a vadászatra...

2016. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kulancs is volt benne de kiszedtem.

Meg elég bénán mozog,csak attól félek hogy lebénult, meg nincs farka de az majd úgy is vissza nő

2016. júl. 25. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyík nem fogja megérni, hogy te vissza engedd...
2016. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ay carramba! ***** válasza:
A gyíkot nem szabad, vagy egyenesen TILOS visszaengedni a természetbe, mert a fajtársai megérzik az emberi behatást, és elkergetik, vagy megölik. Ha emlékszel arra, hogy hol találtad, akkor oda is vidd vissza!
2017. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó... Inkább maradj csendben,
2017. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz a témához.

Amúgy is eltelt fél év és december van.

Ilyenkor hová engedje? A 20 centis hóba?

2017. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Január, bocsánat....

Nem tudom miért írtam decembert:)

2017. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!