Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pézsmateknős tartásához...

Pézsmateknős tartásához milyen felszerelést ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy pézsmateknőst.

Milyen vízmelegítőt, szűrőt, lámpát, illetve egyéb kiegészìtőt ajánlanátok?

Szeretném viszonylag olcsón beszerezni a dolgokat, viszont inkább a minőség lenne a fő szempont :)

(Abszolút kezdő vagyok!)



#terrárium #technika #Pészmateknős
2016. aug. 14. 11:40
 1/1 anonim ***** válasza:

a teknős fórumon rengeteg hasznos infót találhatsz a cikkek között. ott le van írva,hogy milyen lámpát ajánlanak stb.

én azt ajánlom,hogy először vedd meg az akváriumot. 80x50cm alapterület már korrekt méret, de lehet nagyobb is. és ha megvan az akvárium akkor utána vegyél szűrőt/fűtőt. mivel teljesítmény szerint vannak, nem mindegy,hogy mekkora aksihoz lesz, ezért utána vedd meg szerintem,ha már tudod mekkora akváriumod lesz.

de persze attól is függ,hogy milyen idős pézsmát veszel. a kicsik még rosszul úsznak, nem szabad mély vizet tenni. de a nagyobbak már elvannak mélyebb vízben is. én inkább idősebbet vennék a helyedben,kevesebb baj van velük. kereskedésből vett pici tekik amúgy is nagy részben elpusztulnak. (nagyon rosszul tartották őket előtte, nem csoda).

a világítás pontosan a teknősfórumon fent van,hogy milyen ajánlott.

ezen kívül kell még kimászó. én lebegő kimászóra szavazok. pl zoomed turtle dock . kell még aljzat(homok) és növények meg esetleg élő halak.

ha mindent megvettél és szépen beállt a víz és tényleg minden felszerelés megvan,akkor meg jöhet a teki.

extraként még rakhatsz be kiáztatott szőlőgyökeret. vagy mangrove gyökeret is. ez jó kapaszkodó neki

2016. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!