Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van olyan boa amit lehet...

Van olyan boa amit lehet kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 15:36
 1/5 anonim válasza:
0%
Ha nem kolbász lóg a lábaid között és még jól is nézel ki, akkor nem csak kézhez lehet szoktatni a boákat...
2016. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretnélek téged elkedvetleníteni, de a kígyók NEM arra valók, hogy fogdossák őket. Van, amelyik jobban tűri, és van amelyik kevésbé, de szeretni egyik sem szereti. Ezek nem kutyák vagy macskák, hanem vadállatok.

Általában, ha éhesek, akkor szinte biztos, hogy bármire odacsapnak, ami mozog. Etetés után egy pár napig nem tanácsos őket kézbe venni, mert könnyen visszahányják a kaját.

Ha azért akarsz egy kígyót, hogy lehessen fogdosni, akkor inkább ne vegyél, mert ezt ők nem szeretik úgy, mint egy kutya vagy macska. Az a legjobb nekik, ha nekik megfelelő elhelyezés és táplálás mellett a lehető legkevesebbet piszkálják őket.

Minden fajon belül vannak kezesebb, nyugodtabb egyedek, és kevésbé azok is. Hiába mondom neked, hogy a B. constrictor általában jól szelidül, mert (1) nagy hely kell neki. Persze, most jönnek azok, akik mondják, hogy de hát én egy 100x50 centis helyen tartom, és "így is elvan". Persze, az ember is elvan a börtönben egy 3x3 méteres cellában, élete végéig is. De vajon hogy érzi magát? És egy kígyó nem is vétett senkinek semmit, hogy élete végéig egy vegetálással egyenértékű létformára ítéljük... (2) ez nagyon egyedfüggő. Nekem eddig 4 constrictorom volt. Az egyik teljesen szelíd, bárkinek a kezébe mertem adni. Kettővel vigyázni kellett, mert voltak jó napjaik, amikor nyugisak voltak, és voltak kevésbé jók, amikor csapkodtak, haraptak. A negyediket kivenni is alig lehetett takarításkor, olyan volt, mint egy vadmacska.

Tehát ha most azt mondom neked, hogy a constrictor általában jól szelidül, de te kifogsz egy egyedet, amelyik nem, akkor mi lesz?

Szóval, szerintem barátkozz meg a gondolattal, hogy a kígyókat inkább nézegetni kell. Nem az a hűséges társ, örök barát háziállat...

2016. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezeket már tudom.. csak hogy majd merjem e odaadni másnak a kezébe pár percre anélkül hogy megpróbálná "megenni" őt xd
2016. aug. 21. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Senkinek a kezébe ne add. Én a saját kígyóimat is csak akkor ha muszáj. Sok a dilettáns, elég ha megijed az állat valamilyen teljesen normális reakciójától és relfelxből ledobja, stb. Arról nem is beszélve, hogy nem tudhatod mit és mikor tapogatott utoljára. Akár fertőzést is bevihet egy ilyen egyén az állományba.
2016. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért kell kezet mosni mielőtt megfogod... Amúgy szerintem meg inkább szoktasd kézhez, nem azt mondom, hogy minden nap vedd ki a terráriumból, csak mondjuk hetente 1-2 nap, és ne is túl sokáig, de tényleg jobb, ha hozzászokik, különben agresszívabb lesz, és ha takarítani akarod a terráriumot, lehet akkor is megharap...
2016. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!