Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 4hónapos sisakos kaméleon...

Cabcsyka kérdése:

4hónapos sisakos kaméleon miért nem tudja kilőni a nyelvét?

Figyelt kérdés
pár napja nem lövi ki a nyelvét és úgy kell etetni, hogy a szája elé tesszük az ételt. De sokat eszik és iszik mint mindig.Az lehet valami ok,hogy egyik nap a földet ette meg az eleség állat helyett?

#nem tudja kilőni a nyelvét #a sisakos kaméleon?
2016. szept. 6. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
nem olyan hülye az, majd kilövi. etessed csak.
2016. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát láttam,hogy egy föld darabot evett meg.
2016. szept. 6. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:
majd kijön belőle. majd megerősödik akkor öltögeti a nyelvét
2016. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj. Csak tudnám, hogy aki nincs tisztában vele, miért írogat hülyeségeket...


Ha egy kaméleon nem ölti ki a nyelvét, az MINDIG valami súlyos probléma előjele.

Ez lehet akár fizikai sérülés is, pl. ha csipeszről eteted, és "rálő" a rovarra, de te nem engeded el időben, és ő erőszakkal próbálja a nyelvét visszarántani. Vagy nagyon erősen nekiüti a nyelvét valaminek, pl. te üveg terráriumban tartod, valami mozgást lát az üvegen tükröződni, és odalő. Vagy beakad a nyelve valamibe stb. Ez azonban a ritkább eset.

Gyakoribb eset, hogy a dehidratáció (nem megfelelő itatás és/vagy páratartalom miatt) okozza ezt, vagy a nem megfelelő (túl sok vagy túl kevés) ásványianyag-ellátás, vagy az ásványi anyagok (főként Ca-P) nem jó egyensúlya, vagy nincs, illetve nem megfelelő az UVB világítás, és hiába tömöd a jószágot vitaminnal/kalciummal, nem épül be a szervezetébe.

A kaméleon nyelve egy nagyon érzékeny műszer, mindig komolyan kell venni, ha nem működik megfelelően.

Ha a gond fennáll, állatorvos. Exopetben Sátorhelyi Tamást bátran keresheted, ő rendesen ért a hüllőkhöz - jobban, mint az itt válaszolók, engem is beleértve.

2016. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
évig voltak kaméleonjaim, nem kell túlmisztifikálni, kis korába nálam nem öltögette még...
2016. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. szept. 6. 14:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig tenyésztettem őket, s azért hagytam fel vele, mert túl sok, általam gondosan, szeretettel nevelt állatot láttam idő előtt (egy hím sisakos jó esetben elél 8 évig is), kínok között, megnyomorodva elpusztulni azoknál, akik megvásárolták őket... Az utolsó fészekalj tojást úgy, ahogy volt, beraktam a fagyasztóba azon a napon, amikor a nőstény tojta őket.

Nyilván mindenki azt csinál az állatával, amit akar. Ők nem tudnak sem védekezni, sem tiltakozni, sem még csak szólni sem, ha valami fáj nekik.

Szerintem figyeld azért alaposan az állatodat, és az első jelre, hogy valami nincs rendben, vidd orvoshoz.

Még annyit, hogy én nem tettem semmit a ketrec aljára, pont azért, hogy ne nyeljék le a földet vagy bármit véletlenül. Kaphat tőle bélelzáródást. Persze 100 esetből 99-szer NEM kap, de ha pont tied az az egy, akkor így jártál...

2016. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs alatta föld van egy növény amire néha kiszoktuk tenni és az alatt volt föld abból sikerült neki ennie.

De eszik is rendesen meg iszik is és a székletével sincs probléma. Az egyetlen baj,hogy nem tudja kilőni a nyelvét úgy ahogy szokta.

2016. szept. 6. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
igazad van tenyésztő, a halaknál is ugyanez a helyzet.
2016. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vitamin hiány, rossz minőségű vitamin és ca, beépülési probléma stb. Persze ezer esetből egyszer előfordul, hogy egyszerűen nem lő rá az eleségre bármennyire is jól tartod! De ez nagyon ritka. Nekem is volt ilyen. Minden jó volt. Aztán három napig szinte semekkorát sem lőtt. Már kezdtem aggódni mikor egyszer csak az egyik sáskát majd 50cm-ről durrantotta le.
2016. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!