Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Honnan tudhatom, hogy a kígyó...

Honnan tudhatom, hogy a kígyó nem fog rám támadni?

Figyelt kérdés
Sose volt még dolgom kígyókkal, ebből adódóan nem is ismerem őket, viszont kíváncsi vagyok, hogy akik kígyót tartanak otthon mitől olyan biztosak abban, hogy a kígyó nem fog rájuk támadni, vagy megharapni őket?

2016. szept. 12. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tök egyszerű. Nem kell őket piszkálni. Egyébként meg látszik a viselkedésén.
2016. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bőven van azért olyan, aki fogdossa, meg a kígyó állandóan rajta mászkál, és azokat se bántja.
2016. szept. 12. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismeri az ember a kígyója természetét. Van olyan, amelyik jobban bírja, ha fogdozzák, és van olyan, amelyik kevésbé.

Ezen kívül a legtöbb kígyó nem azonnal harap meg, hanem először csak odacsap figyelmeztetően. Ilyenkor tudod, hogy jobb lesz vigyázni. Általában már azt is látod, hogy oda fog csapni, a fejét kicsit visszahúzza, a teste első részét S alakban görbíti, látod, hogy ki fog csapni.

Ettől függetlenül érhet azért meglepetés... 23 éve tartok kígyókat, ritkán ugyan, de megesik, hogy megharap valamelyik, ez vele jár a kígyótartással szerintem...

2016. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy látszik a viselkedésén.

Egy kutyán is látod, hogy akar-e haverkodni, vagy épp ideges, és agresszív. A kígyókon is látszik, ha inkább hagyd békén.

2016. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!