Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az anyukám kígyó fóbiás, de...

Az anyukám kígyó fóbiás, de én oda vagyok a kígyókért, és lenne pénzem haza hozni egyet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos, mióta az eszemet tudom, az anyukám retteg a kígyóktól, de én szívesen jártam nagy terráriumokba, és curkuszokban is vállaltam, hogy rám pakoljanak egy-kettőt. Kicsi koromban is. Amikor az egyik barátnőmnek mutogattam képeket, megkérdezte, hogy miért nem tartok egyet énis, hiszen teljesen legális(nem mérges kígyó esetében) Terrárium egy volt pókom elpusztulása után megmaradt, és a közeli kisállatkereskedésben sem drágák a dekorációk, és minden szükséges dolog. Kígyót is tudok szerezni(Egyébként a labda piton mellet döntöttem, kígyósok tudják miért) És ez mindszép és jó, csak amikor közöltem az anyukámmal, hogy kígyót szeretnék tartani, eszembe jutatta, hogy kígyó fóbiás.. Próbáltam rá venni, hogy "Az én szobámba lenne" "A kígyók nyugodtak" de semmi. Mit javasoltok, hogyan tudnám meggyőzni?

2016. szept. 16. 13:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
43%
ez az! Ha vasdobozba zárnád és eldobnád a kulcsot, az se nyugtatná meg. a tudat, hogy ott van valahol, állandóan idegesitené
2016. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20%

Ennyi idiótát egy kérdés alatt, nem semmi :D Jaja, a kamszakor meg lázadás, meg azért akar kígyót tartani, mert az anyjával akar ki*@szni - hát ezen szakadtam. Csak úgy megsúgom, hogy itt is ugyanez a helyzet, és teljesen jól kijönnek egymással. Nem azért vettem kígyót, hogy anyám fogdossa, hanem hogy itt legyen NÁLAM. Nem velünk van a gond, ti nem tudjátok felfogni, hogy akár kígyófóbiás valaki, akár nem, az, hogy egy teljesen másik szobában van elzárva nem kéne, hogy rémisztő legyen. Ennyi erővel akkor a szomszédnak is megtiltja, hogy kígyót tartson? Hisz akkor is megvan a tudat, hogy ott van valahol...

Apám pókfóbiás, mégis meg meri nézni őket üvegen belül - még ha szörnyülködik is közben, anyám meg kígyófóbiás, mégis néha bejön megnézni a kígyót, még ha csak távolról is.

Ez a 'nem lehet kígyó a házban, mert fóbiás vagyok' dolog már inkább hisztérikus. Mondd meg anyukádnak, hogy megérted, hogy fél tőlük meg minden, de azért egy szabadon tartott kígyó a lakásban, egy elzárt kígyó a lakásban, meg egy elzárt kígyó a lakásban, amit soha nem is kell látnia között van különbség.

Egyébként arra nm gondolt senki, hogy - ha csak részben is - az anyja is megpróbálhatná leküzdeni a fóbiáját? Miért pont a kérdezőbvel akar mindenki ki*@szni? Elárulom, régen pl. én is rettegtem a pókoktól, most meg ha van a lakásban én szoktam kivinni. Egyszerűen csak fel kell fogni, hogy nincs ok a félelemre. És igen, tudom, hogy észérvekkel nem lehet a fóbiásokat meggyőzni, pont ezért kéne NEKI belátnia, hogy nincs oka félni.

2016. szept. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként aki lepontozott (mindenki), nyugodtan írja meg a saját véleményét.
2016. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Ha tényleg van bénzed mindenre ÉS tisztában vagy mikre van szükséged a kígyódhoz, nyugottan vedd meg! Anyukáddal pedig köthetnél alkut. (többet segítesz a háznál, megfőzöl hejette vagy akár még a kitűnő bizivel is próbálkozhatsz)

Tapasztalatból mondom! Kb egy éve kitaláltam, hogy nekem kell egy királypiton. Tudod mi volt az anyukám reakciója? "Ide te nemhozol egy kígyót sem! Akkor sem ha csak a te szobádba lenne"- sokáig kellett puhídgatni, mígnem apukám azt javasolta, hogy ha mindenből 5ös leszek évvégén megkapom. Ez egy alku volt az apám és én köztem. Anyukám egész tanév alatt álította, hogy többet be nem teszia lábát a szobámba. Most megykaptam a pitont ahogy ígérték... Elárulom az összes anyámtyúkjának aki erről le akart beszélni, hogy amióta megvan a kígyóm anyukámat alig bírom kitaszigálni a szobámból!!! Már minden barátnőjének megmutatta! És nem anyukám fél a kígyótól hanem fordítva!

2017. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!