Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy szelidítsem meg a kaméleo...

Erre arra kérdése:

Hogy szelidítsem meg a kaméleonom?

Figyelt kérdés
Nemtudom mi a baja de akárhányszor kiakarom venni megakar harapni, egyszer meg is harapott. Nagyon agresszív, ha tudjátok hogy leht ezen változtatni, irjatok legyszi. Előre is köszi! :)

2016. szept. 21. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy ezek nem babusgatni való állatok?
2016. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudom, de csak nem árt neki ha neha kiveszem. Most már kb két hete viselkedik így, akárhányszor adok neki tücsköt,egyből elkezd fújtatni. (Nem szoktam erőszakos lenni vele, nem piszkálom ágakkal, tok normalisan banok vele)
2016. szept. 21. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Volt olyan kaméleonom ami 4.5évet élt és talán ha 10x kézben volt összesen. Nem igényli semennyire azt, hogy kivedd.
2016. szept. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ne vedd ki, max takarítskor. Nem igényli az ember közelségét. Hagyd békén. Tipikusan olyan állat, akit csak nézünk, nem piszkalunk.
2016. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 jázmin010 ***** válasza:
Részben egyetértek az előttem szólókkal, viszont ez a duma, hogy nem igénylik meg ilyenek nem helyén való. Attól függ, hogy van nevelve. Megboldogult párducom napi három órát minimum kézben töltött, mert ha nem foglalkoztam vele befeketedett és leült a terrárium sarkába, amíg ki nem vettem. Nem lehetett bírni a kis drágával. Gondolom neked sisakosod van. Ülj a terrárium mellé és ne mozogj, csak üldögélj úgy, hogy lásson téged. Aztán lassan rakd oda a kezed és maradj úgy. Ha még mindig okés akkor tegyél a kezedbe viaszmolylárvát, hátha elfogadja. Ha felmérged ülj még ott egy kicsit, aztán hagyd magára. Csináld mindig ezt, utána megszokja. Csinálj neki mászóágat, ami kivezet a terkóból, hogy magától is kimehessen. De csak felügyelet mellett. Hagyd, hogy felfedezzen. Az enyém is szeretett, mindenre felmászott amire csak tudott. Sok szerencsét.
2016. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sisakos lánykám volt, de olyan szelíd lelket nem sokat láttam. Mindig mondtam, hogy benne egy macska veszett el, annyira igényelte a társaságunkat, és odavolt, hogy kóborolhasson a szobában. Ha nem vettük ki bedurcázott. Mondjuk nem tudom, ez ment volna-e egy sisakos fiúval, róluk sokan mondják, hogy agresszívek.
2016. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem is ez a bajom :( egyik ismerőmtől vettem meg a kamiját, és tudtommal volt kint elég sokszor. nekem viszont még nem engedte meg hogy kivegyem (csak egy napja van nálam, gondoltam megvárom még megszokja hogy "elköltözött")
2017. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!