Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valaki jártas a teknősök...

Valaki jártas a teknősök tartásában, tulajdonságaiban?

Figyelt kérdés
Szeretnék teknőst tartani, most a vízi teknősben gondolkozom. Írnátok tulajdonságokat, tartási nehézségeket, véleményeket? Csak mert az interneten nem nagyon tudtam eligazodni :/ És mégis mekkora a kifejlett állat és lakásban lehet másztatni? Bocsi, még kezdő vagyok. Előre is köszi a válaszokat :)

2016. szept. 24. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen teknőst szeretnél tartani? Van néhány vízi faj...és nem teknősbèka.
2016. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem tudom, ezért szeretnék érveket egyes fajok mellé :)

amúgy meg és teknőst írtam csak szerintem kijavította :/

2016. szept. 24. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdőknek az iszapteknős féléket szokták ajánlani (pl. közönséges pézsmateknős, csíkos iszapteknős), mert a tartásuk viszonylag egyszerű, és ők nem nőnek nagyobbra 12-14 cm-nél.

A teknőstartásban kulcsfontosságú az állatok mérete, ugyanis rövid időn belül elérik a végleges méretüket, ezért NAGY akváriumra van szükségük, lehetőleg már a kezdetektől: kb. 80-100 cm X 50-60 cm X 50 paraméterekkel (ha iszaptenőst tartasz, a többi fajnak sokkal nagyobb kell). Ehhez kell ugye a külső szűrő, valamint a világítás: UVA, UVB és halogén izzó. Pici teknős esetén a vizet is fűteni kell. Az akváriumba kell aljzat (folyami homok), a teknősnek napozó, búvóhely...

A teknőst NEM szabad kivenni a szobába sétálgatni, csak stresszeli őt, és a padlón való mászás terheli az ízületeit. A helyét kell úgy kialakítani, hogy maximálisan megfeleljen neki.

Etetni a bébiket naponta kell, az idősebbeket heti 2-3, majd 1-2 alkalommal. Mindig fagyasztott vagy friss eleséget adj nekik: fagyasztott édesvízi apróhal, fagyasztott garnéla, csigák, néha vízinövények.

A nehézségeket tehát alapvetően az anyagiak okozzák, elég sokba van, mire mindent beszerzel neki, de ha mindenből a véglegest veszed, akkor a teki élete végéig nem lesz erre gondod. A velük kapcsolatos állandó kiadást a táplálékuk, a villanyszámla, és a félévi UVB izzócsere jelenti nagyjából.

Ja, és még valami: sokkal szerencsésebb egy példányt tartani, hely szempontjából és az esetleges agresszió elkerülése céljából is.

2016. szept. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A teknőstartás nagyon nagy felelősséggel jár. Ha belekezdesz akkor kb. 30 évre elkötelezed magad. Ugyanis eddig simán élnek a teknősök. A minden napi elfoglaltságod része lesz. Már az 1-2 hetes nyaralás is egy probléma.

Személy szerint valamilyen emlős állatot javasolnék. Fontold meg.

2016. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hüllőtartás sose egyszerű.

Más a biológiai órájuk, más a stressztűrő képességük, (ritka ami díjazná a lakásban sétálást, ellenben a terkónak akkorának, és olyannak kell lenni, hogy boldoga leélhessen ott egy életet...)

szóval nem az a tipikus szőrös kis állatkák. :)


[link]

2016. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is a pézsmát ajánlom. nem igényel annyira nagy helyet, mint a többi vízi teknős.

100x50cm alapterületen már jól érzi magát felnőttként is.

míg az ékszerknek kb a duplája kéne felnőttként. egy ékszer teknős akkorára megnő, mint egy tányér. nagy helyet igényel. ez tényleg a legnagyobb hátrány,emiatt nem ajánlom.

a pézsma 10 centi körül marad. nem eszik olyan sokat sem + a vízinövények is tovább bírják , mint egy ékszerteknősnél.

sétáltatni/kivenni nem szabad, csak takarítás idejére vedd ki lavórba(amibe van kicsi víz). a lakásba ne vedd ki soha. kint etetni sem szabad, max lavórban. de ha jó szűrőd lesz,akkor nyugodtan etethetsz bent is .

halakkal és növényekkel tudod gazdagítani az akváriumot, így látványnak sem utolsó. nálunk a családban elég népszerű a tekis akvárium, minden vendég meg szokta nézni. és persze a teki a fő sztár:) megéri tartani, csak tényleg fogadd el,hogy nem babuusgatni való állat.+igen, drága dolog mindent beszerezni neki az elején.

2016. szept. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!