Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hüllő tenyésztésből meglehet...

Hüllő tenyésztésből meglehet élni? Lenne rá kereslet itthon Magyarországon, vagy Németországban?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne, valaki megvan e ebből.

2016. okt. 5. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mellékállásként szerintem
2016. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok tényezős dolog. Főleg a mit szeretnél a kérdés. Nehéz szaporítható, könnyebben eladható állatokkal nem lehet rosszúl keresni. De az nem 1-2milliós beruházás.
2016. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

egy ismerősöm görög teknőst szaporít, 10-15 ezerért árulja őket. valamennyi haszna van rajta, de nem sok.

nem tudom más hüllővel hogy van.

2016. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én tudok olyanról, aki ebből él, bár személyesen nem igazán ismerem. Az tuti, hogy ő már kb. gyerekkora óta folyamatosan hüllőzik, és ma már rengeteg állata van, nem csak egy-két fajjal foglalkozik. Különböző teknősök, gyíkok, kígyók... Talán kaméleonja nincs, de abban sem vagyok biztos.

Az biztos, hogy óriási hely, és sok pénz kell a megfelelő tartásukhoz. A legtöbb kifejlett hüllő meglehetősen helyigényes, a világításukra/fűtésükre meg az ember gatyáj a is rámegy, engem is érdekelne ezt például hogyan oldják meg a tenyésztők. Ha sok fajjal foglalkozol talán el lehet belőle éldegélni, de meggazdagodni ebből nem fogsz, szerintem...

2016. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Itthon sajna egyre szarabb a helyzet, sokaknak ételre is alig telik, nem hinném, hogy annyira sokan vásárolnának hüllőt.
2016. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ChantalC válasza:

Szerintem nem arányos a befektetett pénz és a jövedelem, ez inkább hobbi. Nem lehetetlen megélni belőle, de az is igaz, hogy ebben az országban nem tennék fel mindent arra a lapra, hogy most hüllőtenyésztő leszek.

Én most akarok belevágni a terrárium hátterezésbe, illetve mellette szeretnék majd később 1-2 féle hüllőt tenyészteni, de én úgy látom, hogy még így se lenne ebből elég pénz arra, hogy mást ne kelljen csinálnom mellette.

2016. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Megélni kétlem, hogy meglehet ebből. Abból indulok ki, hogy állatkereskedéseink vannak és az emberek, egyre kevésbé vesznek állatokat. Hörcsög meg ezek még mennek, de a hüllőket nehéz eladni, ha nincsenek meg a kapcsolataid. Én azt mondom, menj el Terraplázára és beszélgess az eladókkal.
2017. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!