Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire fáj ha egy királypito...

Mennyire fáj ha egy királypiton megkap?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Eléggé
2016. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire kap el... eléggé fáj amúgy.


Nekem van egy hím, amely igen szelíd, de ha kajára kerül sor, elveszíti a fejét... fagyasztott patkánnyal etetem, de csak óvatosan, résnyire nyitott ajtón át behajítom csipesszel :) pedig amúgy, ha nem éhes és nem érez kajaszagot, simán kézbevehető.

pár hete a kb. 10 centis résen kicsapott, és a patkány helyett a kezemet kapta el, és el sem engedte. Próbáltam a fogait lefeszegetni a kezemről, elengedett és rámart a másik kezemre... mondhatni, teljes volt a boldogság. végül a száját a csipesszel szétfeszítettem, patkányostul visszatessékeltem a terráriumba, ő meg nekiállt enni, mintha mi sem történt volna...

Mindkét kezem vérzett, és eléggé be is dagadt, ahol megharapott, de semmi bajom nem lett tőle, pár nap alatt nyoma sem maradt.

Amúgy 25 éve vannak kígyóim, ez a piton is elmúlt már 15 éves, pár napos korától van nálam, és ha nem kajáról van szó, tényleg nagyon szelíd. Évente 1-2 alkalommal megharap valami kígyó, de szerintem ez vele jár, bárkivel előfordulhat, ezek vadállatok, és soha nem lesznek 100%-ban szelídek vagy kiszámíthatóak.

2016. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1 éve van meg a királypitonom. Alapjáraton mindig is nagyon jó természetű volt. Most tértünk át a patkányra az egerekről ( fagyasztottan veszem ). Mindig kiszoktam venni egy dobozba etetéskor. Már eléggé be volt zsongva mostani etetéskor és amikor kiakartam venni teljesen befeszült és fújtatott, úgyhogy inkább beraktam neki.

Igazából tisztában vagyok,hogy velejáró dolog ez és hogy örökké nem úszom meg. Csak kíváncsi vagyok mire számítsak majd... :D

2016. okt. 6. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!