Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért fontos a kígyót etetődob...

Miért fontos a kígyót etetődobozban etetni, és miért nem szabad a saját helyén, mennyire fontos ez egy királypitonnál?

Figyelt kérdés

#etetés #királypiton #etetődoboz
2016. okt. 22. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.Álltaláaban azért szokták kivenni,hogy ne ragadjon aljzat a táplálékra.
2016. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

két indokot szoktak felhozni:

1. A terráriumi aljzatból, főleg, ha pl. mulcson (fakéregzúzalékon) tartod, ne ragadjon rá a táplálékállatra, mert ha lenyeli a kígyó, megsérülhet a nyelőcsöve, gyomra, bele, illetve kaphat akár bélelzáródást is.

2. Hogy ha a terráriumot kinyitod, ezt ne társítsa a táplálkozással, és akkor kevésbé fog csapkodni.


Én ebben az utóbbiban nem hiszek, ha éhes, szerintem úgyis csapkod, legalábbis az enyémek.

Az elsőben van racionalitás, de pl. van aki azt csinálja, hogy berak egy újságpapírt, és arra teszi a táplálékállatot (természetesen elölt állatról van szó, egy élő patkány nyilván nem maradna ott).

Lehet, hogy rossz példa vagyok, de mindig is a helyükön etettem őket (egyesével vannak terráriumban).

2016. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Dobd ki azt a kígyót. Add le az állatkertnek!
2016. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én kialakitottam egy etető nyilást és ott engedembe a táplálék állatot.

hagyom vadászni az olyan életszerű.

És így nem a kajálással azonositja a terrárium nyitást.

2016. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!