Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárd gekkó - tapasztalatok?

Leopárd gekkó - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem két (elvileg) kislányt, most kb másfél hónaposak lehetnek. Nincs velük baj szerencsére, azon kívül hogy egész nap fekszenek az üregben összebújva, és nem látom őket :D

Sok oldalon, fórumon olvasgattam utánuk, hogysmint vannak, viszont pár dolgot nem találtam róluk.

- Mikor, mennyi idős korban várható náluk az első vedlés? Illetve mennyi időközönként vedlenek?

- Mennyi idősen várnak ivaréretté, mikor várható az első tojásrakás? Úgy tudom fiú nélkül is szoktak tojni.

- Mennyi idős korban kezd változni a színük, és mikor alakul ki a végleges kinézetük?


2016. okt. 25. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem voltak csak más gekkóim de azok csak akkor vedlettek ha vagy elhíztak vagy nőttek 1 hónaponként volt ez nálunk.
2016. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kicsik 2 hetente szoktak vedleni.Maguktól is raknak tojást de az terméketlen,tehát soha nem fog kikelni.Kb.1-1,5 éves korukra lesznek ivarérettek,figyelj rá hogy eddigre legyen betéve nekik egy doboz amibe nedves tőzeget raksz ,hogy bele tudjanak majd tojni.Ha nem találnak helyet a tojásrakáshoz akkor magugban tartják őket,és ha nem operálják ki belőlük,abba belehalnak.
2016. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!