Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi kell 2 teknősnek?

Mi kell 2 teknősnek?

Figyelt kérdés

Tegnap este anyu hazahozott két teknőst, és fogalmunk sincs arról, hogy kell tartani őket.

14 évesek, fiú és lány. Egy kb 40*25 ládában vannak, most fogunk nekik egy 80*40es akváriumot hozni.

Annyit mondtak, hogy hétfőnként esznek. Tehát most már kérdezek is :)

Eddig kb 3cm-es vízben voltak. Mennyire fokozatosan lehet többet rakni nekik?

Mi kell az akváriumba?

Ők eddig kint voltak, akkor most teleltetnünk kell? Nálunk a házban vannak.

Ki lehet őket rakni a szobában sétálni?

Kaptunk mellé teknőstápot. Csak azt ehetik (szárított rákocskák)? Ha nem, akkor mit és milyen gyakran lehet adni nekik?

Ha együtt tarom őket, mennyire valószínű a szaporodásuk? Nem igazán szeretnék kicsiket úgy, hogy még a nagyokat se tudom, hogy hogy kell ellátni.

Azt hiszem egyenlőre ennyi :)



2016. okt. 27. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

a 80x40cm-es akváriumot felejtsétek el. 2db kifejlett ékszerteknősnek rettenetesen kicsi.

400-500 literes akváriumban érdemes gondolkozni. használtan ki lehet fogni elég olcsón is.

kell majd külső szűrő is,ezt is lehet használtan venni.

uv lámpa,melegítő lámpa ami még fontos.

kell egy kimászó is nekik. én egy nagyobb méretű lebegő kimászót javasolok, ez nem vesz el helyet az úszóterületükből és praktikus,bármilyen vízmélységnél használható.

a 3 cm magas vízoszlop édeskevés. ezek a tekik több méteres tavakban érzik jól magukat, nem kell félteni őket,hogy megfulladnak.

olyan magas vízoszlop legyen,hogy ne tudjanak kimászni. de törekedni kell a maximumra, mert tényleg szeretnek úszkálni. 3 cm víz arra elég,hogy ne haljanak meg.nem érzik magukat jól így.

a szobába ne vegyétek ki sétálni őket, jobban érzik magukat az akváriumban.stresszes nekik a kivétel és felesleges is.elég ha van kimászójuk ahol meg tudnak szárítkózni ha akarnak. + ugye úszó területük.

teleltetni nem szükséges,több veszéllyel jár, mint előnnyel.

tápot meg egyéb szárított kajákat ne adj nekik. édesvízi fagyasztott kishalat kéne nekik adni főeleségként. ezt állatkereskedésben tudod beszerezni.

nem drága, egy kisebb zacsival szokott 80-100 forint lenni. de lehet nagyobb tételben is kérni,úgy olcsóbb.

ezenkívül kaphatnak vízi csigákat, vízi növényeket.

a szárított cuccokat tényleg ne add nekik, mert komoly hiánybetegségeket tudnak okozni.

etetni kb heti 2x elég őket.

ha nem tudtok rögtön szűrőt venni anyagiak miatt, akkor addig etesd őket egy külön vizes lavórban,hogy ne koszolják a vizet.


elsőre szerintem az akváriumot vegyétek meg és a kimászót, az a legfontosabb.utána jöhet a szűrő meg az uv és melegítő lámpa.

de tényleg felejtsétek el ezt a 80x40-es aksit. nagyon kicsi két felnőtt ékszernek. duplája kéne.

egyébként nagyon jó,hogy utána kérdezel hogy kell őket tartani.

2016. okt. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az aljzatot elfelejtettem leírni.

jól átmosott folyami homok a legpraktikusabb. ez is nagyon olcsó. és könnyű tiszítani is. a tekik is szeretik turkálni.

vízi növényeket is ültethetsz majd be.

egyszerűbb hínárok már 80-100 forint körültől kaphatóak:) a felnőtt ékszer tekik nagyon szeretik a vízi növényeket, igénylik is,úgyhogy jó ha mindig van előttük.

de ezzel ráérsz később is foglalkozni,ha már megvan az akvárium:)

még annyira figyelj, hogy megfelelő állványon legyen az akvárium. nekem vasállvány van, nagyon stabil. és hungarocellt is célszerű az akvárium alá rakni.

2016. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

Akkor se lehet bajuk a hirtelen mályvíztől, ha legalább fél éve (azóta volt az előző gazdinál) kb ennyi vízben vannak?

az olvastam, hogy veszélyes így hirtelen mély vízbe engedni őket

2016. okt. 27. 08:53
 4/6 A kérdező kommentje:
mélyvíztől*
2016. okt. 27. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:

én is úgy kaptam a teknősömet,hogy az előző tulaj nagyon alacsony vízben tartotta.

fokozatosan emeltem a vízszintet neki:) de hamar megtanulta használni a kimászót is, utána nem féltem annyira,hogy baja lesz

2016. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérlek olvasd ezt át alaposan és ennek megfelelően cselekedj:

[link]

2016. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!