Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért mondták, hogy nem...

Miért mondták, hogy nem tojással szaporodik a krokodil?

Figyelt kérdés
Aki esetleg nézte a Bumm! című műsort. Az volt a kérdés, hogy a polip vagy a krokodil szaporodik tojással. Elvágták a poliphoz tartozó vezetéket, tehát azt mondta, hogy a helyes válasz a krokodil. Ehhez képest a bomba felrobbant, Tilla pedig azt mondta, hogy a polipok 4 évig költenek kb 160 db tojást.

2016. dec. 5. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Méghogy a média célja az ismeretterjesztés és a kulturális színvonal növelése...

Akkor mégis mivel szaporodik a krokodil ? Osztódással ?

A polip pedig petét rak és méghozzá 100-150ezret amik kb egy hónap után már ki is kelnek.

2016. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vajon mivel szaporodik, kiköpi az utódját? Mi volt a műsor címe?
2016. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bumm! a címe. a TV2-n van esténként. Bevallom, csak fél szemmel néztem, de számomra meglepő volt...
2016. dec. 5. 20:14
 4/7 Liki István ***** válasza:
Elég nagy hülyeségnek hangzik, ugyanis a krokodil biztos, hogy tojással szaporodik! A polip viszont több ezer petét rak és elég hihetetlen, hogy 4 évig költi. Valahol azt is olvastam, hogy a polipok néhány évig élnek csak! Az igaz, hogy a kis polipok kikelése után az anyjuk elpusztul. Szerintem a játékvezetőnek valamit rosszul súgtak!
2016. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Utána néztem, mert érdekelt, hogy tényleg ennyire hülyék az emberek és nem az volt a kérdés, hogy melyik szaporodik tojással, hanem, idézem: "Milyen állat a tojáskiköltés időtartamának világrekordere?". Szóval a te kérdésed értelmetlen.

És a cikk: [link]


Csak a résztvevők tanakodtak, hogy melyik szaporodik tojással.

2016. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést, még írtam is hogy nem teljesen figyeltem oda, inkább csak füleltem és a játékosokat hallottam.
2016. dec. 6. 10:58
 7/7 dellfil ***** válasza:

"Az volt a kérdés, hogy a polip vagy a krokodil szaporodik tojással."

(???? :DDD)

A "kérdés"(?!) eleve rossz! Hogy ne mondjam baromság. Az idióta TV műsorokat, meg nem kellene - még háttérben sem(!) - "futtatni". :DDD

Mi az, hogy polip? Melyik faj? Mert rengetegféle van. A mikroszkopikus korall polipocskák milliónyi fajtájától kezdve, a soktonnásra megnövő óriásokig. Nos melyikről szólt a... micsoda(?). Ja, a "kérdés". Broáfff...

[link]

[link]

[link]

Nos milyen krokodilusokról van szó???

Nílusi? Kajmán, gaviál, netán aligátor?

[link]

[link]

Mi van? Nem tojással szaporodnak?

A tojás:

[link]

"Miért mondták, hogy nem tojással szaporodik a krokodil?"

Mert tudatlan idióták.

"A 25-50 fehér, kemény héjú tojást az anyaállat 90 napig őrzi."

Idézet ebből:

[link]


dellfil

2016. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!