Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tarajosteknősnek növényi...

Tarajosteknősnek növényi eredetű táplálékot?

Figyelt kérdés
Hello! Van egy egyéves tarajosteknősöm [Magyarországon ismert neve: királyteknős] és eddig almát adtam neki néha. Azon gondolkoztam, hogy még mit lehetne neki adni, ami egészséges neki is. Tudnátok mondani pár gyümölcsöt illetve zöldséget? És, hogy miért jó neki? Mondjuk az uborka?
2010. máj. 3. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Etetés: méretüknek és koruknak megfelelően kell őket etetni: a kicsiket naponta, kb. 10-cm felett két-három naponta.

A tarajosteknős RAGADOZÓ, a természetben kisebb halakat, vízicsigákat, vízi férgeket,rovarokat, lárvákat fogyaszt. Ritkán, de növényt is eszik. A fiataloknál az állati fehérje

dominál, és ahogy idősödik egyre több növényt fogyaszt, - felnőtteknél az arány fele fele.


Egy étkezés a következőkből áll:

1. Á llati táplálék: friss vagy fagyasztott kis hal, csalihalak (apró szálkákban kalcium, a belsőségekben vitamin és fehérje), vízicsiga, puhatestűek, kagyló, alkalmanként giliszta, néha kis adag máj vagy pulykahús; a kisebbeknek tubifex, lisztkukac, szúnyoglárva, kis rovarok is adható

2. N övényi táplálék: vízinövény és gyökere, sötétzöld főzeléknövények (spenót, sóska, a salátát mellőzhetjük a magas nitráttartalom miatt), ritkán gyümölcsök (banán, meggy, alma, dinnye, stb.)

3. K iegészítés: vitamin

Figyelem! A feldolgozott (rántott, főtt, füstölt, erjesztett, pácolt, savanyított, stb.) készítmények etetése egészségtelen! Fő tápláléknak alkalmatlanok a száraz teknőstápok, a nagy mennyiségű szárnyashús, és más háziállatok húsa!

2010. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem főételként adtam, kikötöttem, hogy néha. Halat szokott kapni, meg egyéb állatkákat. Csak gondoltam kiegészítésként jól jön nekik az is=)

De köszönöm a részletes leírást.

2010. máj. 3. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!