Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A sárgafülű égszerteknősöknek,...

A sárgafülű égszerteknősöknek, amelyek elmúltak már 2 évesek, mekkora az ideális akvárium méretük?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés..Én kb 100x50cm alapterületet szoktam javasolni minimumként egy példánynak. De neked ha jól értem többen vannak. Minimum 120x60 cm alapterület szerintem kell.

De ha van több helyed vehetsz/csináltathatsz nagyobbat is.

De ennél kisebbet én nem ajánlok, később komoly "verekedések" lehetnek köztük,ha túl kicsi helyen vannak.

Ha megveszel most egy jó nagy aksit,akkor azt amúgy is tudod használni évtizedekig, nem érdemes spórolni rajta.

Amit még ajánlok,hogy a vizet töltsd fel majd szinte teljesen! Nagyon szeretnek úszkálni.

Viszont ha a vízszint szinte maxon van,akkor a kimászó körül el kell keríteni az aksit,hogy ne tudjon meglépni.

[link] ilyesmire gondolok

Használtan amúgy ki lehet fogni nagy méretű aksikat olcsón. Csak keresni kell és nem feladni,ha nincs rögtön:D Sokan el vannak szállva és kb drágábban adják,mint ha üvegestől venném.De van aki minél előbb meg akar szabadulni az aksitól mert sok helyet foglal,úgyhogy ki lehet fogni jó árban is.:)

Nekem vasállványon vannak az aksik,alattuk hungarocell, így nincs semmi baj.

2016. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első szépen leírta. Minél nagyobb, annál jobb. 500-600 liter (pl 120x60x60) alatt ne igen gondolkodj két példány esetében. És abban is igaza van elsőnek, hogy olcsón hozzá lehet jutni a nagy akváriumokhoz, csak nézelődni kell a megfelelő oldalakon. Ha van rá lehetőséged nagyon örülnének egy 1000+ literesnek.
2016. dec. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Kedves válaszíró!


Egy, kifejlett példányra gondoltam, ami igen nagy "alapterületű", sőt, meghaladja az általad javasolt méreteket. Mit tegyek?"


Ezt a privátot nem igazán értem. Már van legalább akkora aksid,mint amit írtam és kicsinek érzed? (ha jól értem ezt írtad??) Akkor vegyél nagyobb aksit nyugodtan,az csak az ajánlott minimum, nyugodtan lehet nagyobban is tartani, sőt.

2016. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A példánynak, azaz a tekinek nagy az alapterülete? Vagy mi???
2017. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, enyhén szólva elírtam.
2017. dec. 5. 04:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!