Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen szárazföldi teknősöket...

Milyen szárazföldi teknősöket ajánlanátok? És kb mennyibe kerülnek? Hogyan kell tartani őket?

Figyelt kérdés
12 vagyok, és szeretnék egy szárazföldi tekit. Légyszi írj le egy fajt, utánna az árát és a jellemzését! Köszi!
2010. máj. 4. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal Magyarországon legálisan csak görög teknőst lehet kapni. Nagyon drágák, kb. 30 ezer, vidéken talán olcsóbb. És nem biztos, hogy megmaradnak, ha túl fiatalt veszel.
2010. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én Szlovákián élek! :)
2010. máj. 4. 13:33
 3/12 anonim ***** válasza:
A görög tekit tudnám ajánlani,nem kerülnek 30 ezerbe,14-15 ezerért már simán vehetsz!A gorogteknos.hu-n mindent megtudhatsz róluk,vagy a google-n.:)
2010. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miert nem szeretnel viziteknost?Joval kevesebbe kerulnek, es olyan edesek, ahogy a vizben uszkalnak:-))
2010. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

15:19= Köszi a tanácsot! Görögtekin kívül valami más is van? :)


17:24= Azért nemveszek vizitekit, mert nemnagyon tudnám hogy hogyan kell őket gondozni, de ha elmondod szivesen elolvasom! :)

2010. máj. 4. 19:18
 6/12 anonim ***** válasza:

15:19 vagyok.

A víziteki tényleg jobb választás lenne,nekem is az van.Az akvaterrárium szükséges méretét úgy kapod meg,hogy a teki páncélhossza x5,a szélességét pedig:teki hossza x3.A magasság nekem 30 cm,kb.16 cm víz van benne(de ez minden tekinél más lehet). Felszerelések:vízfűtő,szűrő,aljzatnak én homokot használok,de lehet kavics is,napozó rész,UV sugarat kibocsátó lámpa,növény(inkább mű legyen).Táplálékuk főleg állati eredetű: hal,lisztkukac,bolharák(gammarus),garnéla(shrimp) stb.:)

2010. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És olvashatsz róluk a teknos.hu-n,na meg persze a google-n.

Azt még kihagytam,hogy növényi eredetűt is esznek,de csak keveset,ez lehet:saláta,alma(héj nélkül),banán,eper stb..Az én két pézsmatekim csak ezeket eszik meg a zöldségek,gyümölcsök közül.

Azt hiszem ennyi:)

2010. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm. Asszem énis vizitekit veszek! :)
2010. máj. 5. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
17:24-es vagyok.Egyaltalan nem nehez gondozni a viziteknosoket.Igaz, eloszor meg kell venni mindent az akvariumhoz(elottem mar leirtak), de amugy semmit nem kell veluk csinalni.Nekem pl. ekszerteknoseim vannak, es joval kevesebbe kerulnek, mint a gorog teknos.Ami ellenuk szol, az, hogy eleg budosek, foleg nyaron, szoval gyakran kell takaritani oket(legalabb hetente), de amugy megeri a faradsagot, mert nagyon aranyosak:-)
2010. máj. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19:55 A salátát nem ajánlom,kálcium elvonó,ami nagyon szükséges a teknősök számára.
2010. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!