Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy terráriumba lelehet...

Egy terráriumba lelehet másolni a valóságos élő hely részletét?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy terrárium, le lehetne pont úgy másolni ahogy a valóságba van, pl az esőerdő kis részét, megtölteni fekete földdel és olyan kisebb növényeket amik ott élnek a vadonban, de nem nagyobb a terrárium falánál, gondolok itt páfrány félékre, vagy trópusi élő növények, kisebb fák bokrok, mesterségesen olyan körülményt létrehozni, fénnyel és melegítéssel, mondjuk 30 fokos párás levegővel. Vagy ilyen mocsaras területet csinálni, hogy a terrárium negyedéig víz van, a másik felébe meg föld, és sziklák, növények. Beállna így a biológia a terráriumba? Amibe aztán lehetne gyíkokat, kígyót, pókot, vagy bármi ilyen díszállatot tenni. Tehát meglehetne csinálni a lehető legélethűbben?
2017. jan. 6. 00:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, megoldható, és vannak profik akik meg is oldják. De egy kezdő nem fogja tudni megcsinálni. Ehhez már nem árt némi tudás.
2017. jan. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Rengeteg szépen megépített "biotóp" terráriumról és akváriumról vannak fenn fotók és videók, nézegesd őket hátha kedvet kapsz. Sok helyen leírást is találsz. Én úgy vélem mindenképp érdemes törekedni a természethű élettér kialakítására, arra mindenképp érdemes figyelni, hogy legalább azonos kontinensről származó növények és állatok legyenek egy helyen. Aztán ha kedvet kapsz szűkíthető a kör országokra de akár konkrét élőhelyre is. Én hazai "biotóppal" kezdtem (Balaton környéke), talán neked is egy a közeledben lévő élettérrel kellene kezdeni az ismerkedést. Sok sikert.
2017. jan. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én is szeretnék ilyennel foglalkozni
2017. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!