Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyót tartsak?

Milyen kígyót tartsak?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy kígyót nézelődtem interneten és 3 kígyót találtam ami jó lehet kezdő kígyótartóknak. A gabonasikló(ez tetszik a legkevésbé) a királypiton és a disznóorrú sikló. Szeretném ha mindegyik kígyóról írnátok nekem(hőmérséklet,páratartalom,etetés,vedlés stb.) Szeretném ha arról is írnátok nekem hogy melyik a legjobb első kígyónak és miért és hogy melyik milyen árban van terrárium mal és kellékekkel együtt és melyiket lehet kapni Kecskeméti állatboltokba.

2017. jan. 27. 22:30
1 2
 1/11 llorTllorT válasza:
26%
boát vegyél, mert az tudja mondani: bouá
2017. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A "gugliba" beírod a nevüket és egy csomó oldalt kiad, ahol részletesen leírják a tartásukat.
2017. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nézelődtem sokat de sehol sem találtam hogy melyik jó első kígyónak és miért
2017. jan. 28. 16:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem a disznóorrú sikló tetszik a legjobban úgyhogy annak is örülnék hogyha róla írnátok
2017. jan. 28. 18:20
 5/11 ba.chris0909 válasza:
Hát figyelj a disznóorrú nem a legkedvesebb állat ,de ha nem probléma hogy elég agresszív akkor az egy elég jó választás... mert elég szépek szerintem is
2017. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy elég aggresszív de szerintem kézhez lehet szoktatni csak azt nem tudom hogy milyen gyakori a boltokban
2017. jan. 29. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy tökéletes első kígyó. valakinek semmilyen nem való, valakinek kis túlzással szinte bármi! Ez a kézhez szoktatás is egy olyan dolog, hogy azok erőltetik akiknek nem való a kígyó. Nagyon kevés az olyan alkalom amikor tényleg ki kell venni a kígyót. Nem kutya, hogy igényelje a törődést! A legtöbb hüllő szimplán stressznek éli meg a kézhez szoktatást. Díszállatok, nézni kell őket, nem pedig babusgatni.

Olyan állatot válassz aminek a maximálisan tudod, hogy évek múltán is tudod biztosítani a körülményeket a tartásához.

Sokan belecsúsznak abba a hibába, hogy fiatalon vállalnak állatot, amivel a későbbiekben csak a gond lesz számukra. Költözéskor, albérlet kereséskor, egyetemi tovább tanuláskor elég gyakran bele futnak az emberek abba a problémába,hogy nincs hova tenni a kedvencüket.

Amit könnyen megoldasz 17 évesen azt nem biztos, hogy megfogod 19-21 évesen is.

Egy hüllőnél a legkisebb a gond az etetés, páratartalom meg a többi. Ezerszer nagyobb és költségesebb gondot jelent a megfelelő orvosi ellátás. Úgy logisztikailag mint anyagilag.

Sok tényezős játék ez a hüllőzés.

2017. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem babusgatnám az biztos mivel nem nagyon érek rá babusgatni és költőzéssel sem lesz baj állatorvoshoz is rendszeresen vinném nekem a kezdettel van a baj mert mindig is szerettem volna egy hüllőt de még sosem volt
2017. jan. 31. 15:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a királypitont ajánlom, nekem kettő van. Érdemes kisebb korában megvenni, hogy kézhez tudd szoktatni, ne legyen kapkodós. Amúgy alapvetően nyugodt természete van, veszély esetén összegömbölyödik, és eldugja a fejét. Nekem mind a kettő teljes mértékben szelíd. Én igenis szoktam Őket babusgatni, és semmi bajuk tőle. Így szelídek. Az egyik már 2 éve megvan, most 3 éves, a másik még csak 4 hónapos, nem rég kaptam. A 3 éves 10 naponta eszik meg egy patkányt(ő most kb. 1 méteres) a kicsi pedig hetente 1 egeret. Mindig legyen bent neki friss víz. Szerintem nagyon szépek! Kb. 1,5 méteresre nőnek meg. Egy patkány 400 Ft. Az enyémek egy 120*50*50-es terráriumban vannak, van bent búvóhely és ágak. Napközben megy a melegítő izzó. Remélem segítettem! Gabonasiklóm is volt, de az kapkodósabb, nekem jobban bejön a királypiton.
2017. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 10 000 és 12 000-ért vettem őket, a terráriumot is jó áron beszereztem; 15 000 Ft. Aljzatnak pedig tőzeg van berakva. A napozó helyen legyen 30fok, a többi részen 25-27fok, este lehet 22-25fok.
2017. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!