Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit láthattam akkor? Király...

Mit láthattam akkor? Király gyík volt?

Figyelt kérdés
15 évvel ezelőtt, amikor Solymáron elmentem fotózni egy felhúzható minoltával... A mostani tájvédelmi terület szélén volt egy öreg fa. Annak egyik ágán, délben, verőfényes napsütésben észrevettem egy élőlényt. Nagyon hosszú volt. Úgy kb 2 m. Színes mint a szivárvány. Főleg neon zöld és kék színben pompázott. Egyből az jutott eszembe: ez egy varánus. De mi keresne Magyarországon? Ahogy közelebb mentem, láttam a két ágú nyelvét sziszegni... És felállította a gallérját, ami tüskés volt. Szines. Nagyon megijjedtem. Főleg, amikor láttam, hogy mekkora karmai vannak. Valószínűleg nem volt még magánál, mert nem csapott le. Sajnos a fotó nem lett túl jó, kiegette a szemközti napsugárzás. De a fotó láttán egy ismerősöm annyit mondott, ez csak egy király gyík volt. De az nem nő ekkorára, és nincsen gallérja... Mi lehetett ez a nagy gyík? Valaki látott már ilyet?

2017. márc. 18. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Nálunk a zöld gyik ami egyedüliként megnő 40 centire. De nincs gallérja. Plusz egyik sem agressziv hogy ember jöttére igy viselkedjen, ink kereket old.

Sztem egy elszökött vagy szándékosan kiengedett terrőriumi kedvencet láthattál.

A nyarat falszeg kihuzta de telelni már képtelen volt és elpusztult.

Volt már sztori kiszökött aligátortrknőstől is.

2017. márc. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen. Ezen gondolkodtam... Hogy valaki, valamit kiengedett "otthonról". De a kutató ismerőse a nővéremnek a kép láttán akkor annyit mondott, hogy: senkinek soha ne mutasd meg, mert olyan ritka, hogy utána mennek, elfogják, és annyi, fogságban nem is szaporodik. 2 db van Európában....

Rá két évre ugyanezen a fán egy fatörzs színű gyíkot láttam, ugyanezekkel a nagy karmokkal, kb max 1 méteres lehetett, de jó nagy dagadt dög volt. És már 10 méter távolságra ki lehetett szűrni, hogy sziszeg azzal a villás nyelvével, ideges... El is rohant... Rohant... Nagyon zajosan közlekedett... Tényleg olyan volt, mint egy váránus... Van ilyen Magyarországon? Vagy vadon megélt volna? Én képek alapján sem láttam ennyire nagy és galléros gyíkot Magyarországon...

2017. márc. 18. 02:04
 3/7 nemma ***** válasza:

Biztos Dilophosaurus vol.


ui.:szerintem csak trollkodsz.

2017. márc. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy trollkodik :)
2017. márc. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem trollkodom. Kíváncsi vagyok, valaki látott e hasonlót.
2017. márc. 21. 11:33
 6/7 anonim válasza:
Szia! 2000körül jártam Budafokon a honvédség alatt a gátaknál pecázni az ösvényen egy pillanatra láttam egy kisebb neonzöldet 25 cm körülit állítólag nagyobbra is megnő(40cm),Találtunk apuval 1980 körül a régi házunknál átalakításkor egy nagy legalább 2-2,5cm es nagy metál kék legyet sajnos megnyomta az öreg harcost a roló,hihetetlen méretű volt,akkora mint egy jól fejlett kis cserebogár.Lehet sok éven át áttelelt valahol.Akkoriban találtam nyáron a kertben fekete zsenília szálra hasonlító(2,5-3mm vastag) hosszúkás koromfekete legyet-kiderült valószínűleg bársonylégy volt de legalább 20-22 mm hosszú volt többet is láttam és fogtam is pedig állítólag csak 11-13mm nő meg most néztem utána.A sulink udvarán a focipálya melletti vékony fűsávban bogaráztunk és kettő egy kicsi és egy nagy sárga botsáska is rám szállt azóta sem láttam olyat.Fogtam a haverommal csomó lilás-kékhátú küszt amit a horgászok nem hittek,csak mostanában találtam rá a neten hogy tényleg van ilyen változata.Lilás hátú koponyájú csukát is fogtam többet is.Rengeteg 4levelű lóherét találtam a kertünkben én már akkor is Csernobil szerű dologra gyanakodtam illetve olyan ritkás köves helyeken találtam ahol kevesebb tápláléka volt.
2017. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megvan még a kép?

Most már megmutathatod, nem fogja már elkapni senki.

2017. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!