Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknősről részletek?...

Görög teknősről részletek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy görög teknőst, és a szüleim is beleegyeztek. Mindent tudunk a CITES engedélyről, chipről, lámpáról...

Inkább a tartása érdekelne. Persze erről is olvastam már. De ha valakinek vannak tapasztalatai, kérem, ossza meg velem! A fő kérdésem az lenne, hogy amíg télen alszik kell vele valamit csinálni, vagy csak hagyni a terráriumban?



2017. ápr. 4. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom, a legjobb szándékkal, hogy ne teleltesd, ugyanúgy csinálj mindent télen, mint nyáron. Ugyanúgy legyen meg a megfelelő hőmérséklet télen is a terráriumban, ugyanúgy etesd, ne változass semmin.

Sajnos rengeteg teknős hal meg a teleltetés miatt.A gond ott szokott lenni,hogy a gazdák nem értenek igazán hozzá és azt hiszik teleltetik,közben meg a teknős nem telel, hanem konkrétan végig éhezi azt a 3-4 hónapot.

Ha mindenáron teleltetni akarod,akkor alaposan járj utána,hogy pontosan hogy kell.De szerintem ne teleltesd, tényleg rengeteg elrettentő példát láttam, foglalmuk sincs hogy kell,de csinálják. Inkább ne.

[link]

ezt a könyvet szerintem olvasd el, teljesen hiteles infók vannak benne, ha pl az etetést ez alapján csinálod, akkor garantáltan egészséges, szép páncéljú tekid lesz.

helynél annyit tudok tanácsolni,hogy minél nagyobb helyet csinálj neki, annál jobb.a házilag készült bútorlapos megoldások szerintem jobbak,mint a terrárium.

de a terrárium is jó,ha találsz elég nagyot.

2017. ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Terrárium házilag készített lesz, elég nagy. =) Meg persze nyáron figyelem mellett az udvarra is kimehet. Szóval ha mindent úgy csinálok télen, mint addig, akkor kisebb az esélye, hogy elpusztulna benne?

2017. ápr. 5. 17:55
 3/5 anonim válasza:
Nekem 2 görögteknősöm van, egyik 10 éve van meg, másik pedig 5 éve. Egyszer se teleltettem egyiket se, ahogy az első írta, ugyanúgy bántam velük télen is. Majd kicsattannak, egészségesek, aktívak, sokat esznek és mászkálnak.
2017. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, ajánlom figyelmedbe facebook-on a Teknősbarátok csoportját. Főként szárazföldi teknőctartók és még 1-2 tenyésztő is van ott, nagyon tapasztaltak és segítőkészek. Érdemes lenne ott is szétnézned, beszélgetned.
2017. ápr. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 10. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!