Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit kéne vennem egy sárgafülű...

Mit kéne vennem egy sárgafülű vagy egy pirosfülű teknősnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy teknőst. Olvastam 3-4 oldalt, de az mind mást írt.

2017. máj. 6. 15:25
 1/9 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerülhet a felszerelés és a teknős?
2017. máj. 6. 15:27
 2/9 anonim válasza:

[link]


itt mindent részletesen megtalálsz :)

2017. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pirosfülűt évek óta nem kapsz,már tiltott,január óta pedig sárgafülűt sem árulhatnak.

Pézsma,király,térkép,tarajos illetve lágyhéjú fajokat kapni a vízi teknősök közül. Keress hozzáértő szaküzletet ahol tényleg értenek hozzá.

Egy terrárium,szűrő és vízmelegítő feltétlen kell, plusz lámpaoszlopnak a napozás miatt. De annyira más infókat nem tudnak írni az oldalak sem

2017. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy került oda,hogy lámpaoszlop :D simán lámpa akart lenni
2017. máj. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kettes által linkelt oldal megbízható. Onnan informálódj! Részletesen le van írva minden, ha valamit meg nem értesz, akkor ott az fb-s csoport, amit a linken is ajánlanak. Arra mindenképpen készülj, hogy nem lesz olcsó. Egyébként nagyon jó, hogy előre informálódsz és nem utólag!
2017. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha akváriumba tartanád, akkor én inkább lebeszélnélek az ékszerteknősről.

Elképesztő nagyra megnőnek, 25-30 cm nagyra! Kb 400-500 literes akváriumra lesz szükség később, és nagyon erős szűrésre.Ezek nem olcsó dolgok, mire minden szükséges dolgot megvennél, simán 100 ezres nagyságrendnél járnál. Ha ékszerteknős, akkor kerti tóba menjen szerintem.Téli hónapokra max akvárium, de akár kint is telelhet, ha elég mély a tó.


Én a pézsmateknőst ajánlom inkább akváriumba. Könnyebben kezelhető, felnőttként is max 10-12 centire nő meg. De évekig ennél sokkal kisebb lesz. Egy 100-150 literes akvárium is elég neki, bár persze ha tudsz nagyobbat, az még jobb. Az akváriumba kell sok víz(25-30cm magasan minimum). Kell egy jó külső szűrő, egy kimászó(a vízen lebegő parafa szerű kimászók a legpraktikusabbak), kell neki aljazatnak homok.Tehetsz be még növényeket és halakat is(kisebb , fürgébb díszhalakat).Meg egyéb bújókat, mászókat , kapaszkodókat neki. Van néhány faág vagy gyökér amit be lehet rakni akváriumba gond nélkül, nagyon szeretik a teknősök.

És kell még világítás.Egy melegítő és egy uv lámpa mindenképp kell, lehetőleg a napozó felé.

Általános világítást is lehet betenni neki és a növényeknek.

Nagyjából ennyi.

Egy pézsamteknősnek való akváriumot pár tízezer forintból ki lehet hozni.Olvass utána alaposan, nézegess akár külföldi cikkeket, videókat és dönts.(angolul common musk turtle bank, de németül és nézegethetsz youtubon)

Maga a pézsmateknős 5-10 ezer forint.

2017. máj. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a pár tízezer forintos pézsmaélőhellyel. A minimum világítás ami kell neki is önmagában 30 körül mozog. Külső szűrő szintúgy kell neki, az is 30-40 körül van. Plusz a többi dolog és máris megütjük a 100-ast, de valahol 100-150 közötti összeg körül is kell lennie egy minimum élőhelynek, sok múlik a szerencsén a használt akvarisztikai termékek vásárlásánál. Aztán ezt még úgy is kell fejleszteni az évek alatt.
2017. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. máj. 7. 15:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Még hogy 30 cm nagyra,5 éve akkorát fogtam bottal hogy elvágtam a zsinort mert féltem tőle.Pedig az ég világon mindent megfogok de ez ijesztő volt.
2017. máj. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!