Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősnek szárított hal...

Ékszerteknősnek szárított hal ugyanolyan jó mint a kis fagyasztott halak?

Figyelt kérdés

Egyszer sikerült Sparban vennem kis fagyasztott halakat, egy évig is kitartott a tekiknek. Most fogy mindjárt el, már néztem Sparban, Auchanban, Tescoban, Lidlben, de nem találol sehol ilyen kis apró halakat.

Helyette jó az állatboltokban kapható szárított hal?


2017. máj. 8. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, az olyan, mint ha te ropin élnél. A lidlben szokott lenni fagyasztott sprotni, én mindig ott veszem.
2017. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szárított hal semmire nem jó, maximum nasinak, de az meg nem feltétlen kell, csak elhízik tőle.Üres kalória.

Állatkereskedéskben lehet kapni fagyasztott halat. Nem mondom, hogy olyan olcsó, mint a sparos nagy tételben, de lehet kapni kereskedésben is, ahol van hűtő/fagyasztó, ott rá kell kérdezni, tuti lesz hal is fagyasztva.

Az is megoldás lehet, hogy veszel egy keveset kereskedésben és elmentek horgászni.Elég sok apróhal van, ami invazív, kifejezetten káros az itteni élővilágra, kb jót teszel vele, ha kifogod őket.És el tudod te is rakni a fagyóba,nagyobb tételben is.

Vagy keresd tovább a sparban.

Annyira kell figyelni, hogy mindenképpen édesvízi hal legyen! Olvasd el a címkét, mert szoktak árulni tengervízi halat is, az nem jó sajnos.A szárított halnál persze jobb, de hosszú távon káros a sós vízi hal.

2017. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom azt, amit kettes írt.
2017. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem egyáltalán nem olyan jó. A szárítás során a vitaminok és ásványi anyagok nagy része is elpárolog a halból és ez különféle hiánybetegségekhez vezethet és olyan jóságok alakulhatnak ki mint páncéllágyulás vagy szemgyulladás. Ez utóbbit személyesen tapasztaltam is,amikor 7-8 éves koromban kaptam egy kis tekit és nem tudtam még akkor mivel kell etetni és a szüleim se értettek hozzá annyira.

Persze kaphat szárított halat is,csak ne főtáplálékként. Tény különben,hogy rengeteg teknős idő előtt meghal a rossz táplálástól,de vannak példányok azért amelyek jobban tűrik ezt.

Azt javaslom ha jót akarsz a teknősödnek ne sajnáld a pénzt fagyasztott halra. Emellett kaphat sáskát,lisztkukacot esetleg élő halat,algaevő csigát is,hogy ne legyen olyan unalmas az étrendje. És idősebb korában pitypangot és salátát is sokat eszik.

2017. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!