Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tartsam tisztán a...

Hogyan tartsam tisztán a tekis terráriumom homokos aljzatát?

Figyelt kérdés

Van egy terráriumom homokot szeretnék ajzatnak

Az megvan hogy átmosom mielőtt berakom...

És az utána való tisztítás? Pl az ürülék??

Illetve nem lesz semmi a vízzel ha sosem szedném ki?

Belső szűrőnek mennyire ártalmas?


2017. máj. 11. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:

"Belső szűrőnek mennyire ártalmas?"


Belső szűrő eleve alkalmatlan egy teknős vízének szűrésére. Biológiai, kémiai és mechanikai szűrésre van szükség teknőc mellett, ezt pedig megfelelő mértékben csak egy külső szűrő tudja, ez fontos lenne neki. Egyébként a felkavarodó homok értelemszerűen belemegy, "tömíti", így gyengíti az amúgy is elégtelen és szinte biztos, hogy csak mechanikai szűrést.



"Illetve nem lesz semmi a vízzel ha sosem szedném ki? "

Ezt sajnos nem értem. Mire gondolsz pontosan?



"És az utána való tisztítás? Pl az ürülék?? "

Amikor észreveszed az ürüléket, akkor érdemes kivenni, erre vannak szifonos aljzat tisztítók, érdemes lehet beruházni rá, nem egy nagy összeg, 1000 forintos tétel. A homok szitálásához jó egy új tésztaszűrő, azzal az akváriumon belül átszitálod a homokot és az nagyjából mindent kiszed belőle. A homokot időnként fel kell "kavarni", így az anaerob környezetek megszűnnek benne, így a benne végbemenő bomlások nem kapnak szabad utat.



"Az megvan hogy átmosom mielőtt berakom..."

Feltehetően ez nem lesz elég, ne lepődj meg, ha miután beteszed a vized nagyon mocskos lesz. Ekkor a teljes vízmennyiséget akár többször is le kell cserélni, amíg jó nem lesz. Mivel a teknőcöknek amúgy is pihentetett, klórmentes vizet kell adni nem érdemes hozzá betenni a homokot, hanem mondjuk egy vödörben vagy egy lavórban jó sokszor eljátszani a vízcserét a homokkal.



"Van egy terráriumom homokot szeretnék ajzatnak"

A homok nagyon jó ötlet egyébként, sokkal biztonságosabb, mint a kavics és imádnak benne ásni meg túrni, jó döntés.


Érdemes elolvasni ezt az oldalt:

[link]


Megbízható, természettudományos alapokon nyugvó információk vannak benne. Amit nem így csinálsz, azt szinte biztos, hogy nem jól csinálod. Sok sikert!

2017. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen tudom hogy a külső szűrő a legjobb egy teknősnek be is lesz neki szerezve idéglenes a belső szűrő :)

A víznek nem lesz baja azt arra gondoltam hogy mivel a homokot nem akarom már a terráriumból kiszedni ugye az iszapolódik gondolok én valami káros dologra hogy a homokot nem bámtom

Szifonos csövem már van :)

2017. máj. 13. 07:51
 3/9 A kérdező kommentje:

Illetve még azt akartam kérdezni hogy ez jó lenne tekinek?

[link]

2017. máj. 13. 07:59
 4/9 A kérdező kommentje:

Vagy csak ilyen féle márkáju és áru?

[link]

2017. máj. 13. 08:01
 5/9 anonim ***** válasza:
A vödrös szűrők a jobbak, mivel minél nagyobb a vödör, annál több szűrőanyag fér bele, annál minőségibb lesz a szűrésed. A Tetra szűrők nagyon jó ár/érték arányban vannak. Nekem is két Tetra EX 1200 plus-osom van, csak ajánlani tudom. Mennyi vízhez kéne a szűrő? A szűrőknél a pumpateljesítményre kell figyelni (teknőcök szempontjából ez releváns). Amit linkeltél Tetrát, ott 800 liter per óra a pumpateljesítmény. Minimum óránként 4x át kell forgatnia az akvárium vizét a szűrőnek. Ez azt jelenti, hogy egy 800 lph-s szűrővel maximum 200 liter vizet lehet megszűrni úgy, hogy annak értelme is legyen. Valójában pedig 200 liter vízhez érdemes nagyobb, pl 1200 lph-s szűrőt venni, mivel ezek csak névleges értékek, működés közben, szűrőanyagokkal feltöltve kisebb a teljesítmény ennél. Érdemes lenne szétnézned különböző akvarisztikai oldalakon vagy fb csoportokban, használtan jóval olcsóbban hozzájuk lehet jutni és annyira nem használódnak el, hogy indokolt legyen mindenképpen újat venni. Az akvakertesz.hu-n szoktak ilyenek lenni.
2017. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyári szűrőanyagokat meg részben amúgy is érdemes lecserélni, de ez nem olyan égetően sürgős, ezt lehet később is. Erről is találsz egyébként részletes leírást a teknősfórumos linken.
2017. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Olyan 100-110l vízhez kellene a szűrő

Akkor amot először belinkeltem az nem jó az a Aqwarel?

2017. máj. 13. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy túl sok értelme lenne arra pénzt kiadnod. 200 literig rendben lesz a Tetra EX 800-as. Egyébként milyen teknőc mellé veszed?
2017. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm!

Sárgafülű ékszerteknős

2017. máj. 15. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!