Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megszökött a teknősöm. Hogy...

Megszökött a teknősöm. Hogy tudnám elkapni?

Figyelt kérdés

Meddig bírja ki étel/víz nélkül? Ha eltört a páncélja belehalhat? Ha te teknős lennél hova mennél, szerintetek hol keressem? Mivel lehetne előcsalni?


Ha valakit érdekel a sztori: 8éve él nálunk, sokszor kivettem az akváriumból, nyáron az udvaron is voltunk. Emeleti szobában egy akvárium volt az otthona, amit úgy látszik megunt, ráadásul épp a megfelelő időpontban, mert mindenki munkában/suliban volt. Így tehát a lépcsőn is leeshetett, mire én hazaértem addigra az udvarra is kimehetett, mert nyitva hagyták az ajtót az előttem hazaérkezők. Nem értem mi lett vele, eddig még nem csinált ilyet, mindenhol kerestem már, nagyon féltem. Van két halastavunk, mivel mindig is 10-18cm vízben volt így mikor beleraktuk az 1méteres vízbe elsűllyedt és nem bírt feljönni, nem tudott úszni sem, csak sétált a meder alján.


2017. máj. 18. 14:10
 1/5 anonim válasza:

Rossz a kategória!

Milyen teki?

Először is. Bent minden zeg-zugot nézz meg.

Ha biztis h kint van, ( mivel szép idő van) olyan helyen kersd ahol sütkérezhez

Tónál kövek sziklakert, járda stb... ahol a hasát melegíti a talaj.

Kint a természetben ( ha talál téli búvóhelyet) évekig elél.

Baja nem esik,max nem lesz meg. a páncélon minimális sérülések begyógyulnak.

2017. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor nálunk kiszökött a teki mindig valami sötét kis zugban találtam meg. Szekrény alatt, ágy alatt. Nézz át mindent a lakásban.
2017. máj. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Telefonról írtam ki a kérdést, be se adta hogy melyik témát akarom, a végén mikor kerestem már késő volt, de úgy látom már jó kategóriában vagyok, köszönet érte :)

A válaszokat is köszönöm, még nincs meg, újra és újra átnézek mindent, hátha.. Egyre bizonytalanabb vagyok, félek hogy nem lesz meg

2017. máj. 18. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van ismerősöd, akinek van kotorék ebje, hívd át! Pikk pakk felkeresi, kikutatja neked
2017. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előkerült?

A vízét egyéként célszerűbb lenne megemelni, 10-18 cm magas víz egy felnőtt teknősnek sem ideális.

Sőt, akár a kinti tóban is tarthatnátok nyáron, ha körbe van kerítve,akkor biztonságos.

Remélem előkerült.

2017. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!