Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyó a kertben, mit tegyek?

Kígyó a kertben, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kertben kuszott eppen amikor hazatertem kb. 120-150 cm hosszu volt szurkes zold en viperara tippelek a problema ott kezdodik valoszinuleg a haz sarkaba feszkelt az alap ala mivel onnan jott elo nap kozben ilyenkor mi a teendo es milyen fajta lehet ? (Helyileg: Nagykáta - Pest megye)

2017. máj. 25. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyd békén és örülj,hogy a kertedben van.Hasznos kis teremtmények.Ha tehetik,elkerülik az embert.Ha nem buzeráljátok,nem fog bántani.
2017. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pptomi ***** válasza:

Erdei siklóra tippelek, esetleg kockás siklóra, a parlagi és keresztes viperák feltűnő mintázatúak.

Az alábbi linken egy kicsit lejjebb tekerve a siklókig, meg tudod nézni, hogy hasonlít-e az általad látottra, de van kép a 2 hazai viperafajról is, amik egyébként nem nagyon érik el az 1 m-es hosszt. Bántani nem szabad őket.


[link]

2017. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én a lehető legjobban megbecsülném. Ha undorodsz tőle, egyszerűen csak hagyd békén. Ha nem, örömmel vennénk , ha lőnél egy fotót.

Vipera szerintem nem lehet, ahhoz túl nagy. Esetleg valamilyen sikló erdei- vagy vizi. A nőstény vizisiklók simán lehetnek 120-150cm-esek is.

Ha tudod, fotózd le!

2017. máj. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ember a földön aki Magyarországon, vadon látott 120cm-s viperát ember közelben "fészkelni".

Valószínűleg láttál egy siklót. Örülj neki.

2017. máj. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 LYendry Winner ***** válasza:

Hacsak valaki felelőtlen nem engedett el egyet a közelből, én is kizárnám a viperát, mivel a hazánkban előforduló három vipera faj (hivatalosan csak kettő,de délen,a horvát határhoz közel találtak már Homoki viperát is) közül egyik sem fordul elő Pest megyében. Azon kívül,még a Keresztes vipera nősténye is legfeljebb 80 cm hosszú (a hímek kisebbek), a Rákosi vipera pedig még kisebb.. a Keresztes viperánek jellegzetes cikk-cakk mintája van, valamint az összes Vipera félére jellemző a vastag törzs, lapos, gyakran háromszögletű fej,rövid farok (és ha elég közelről nézed, akkor észrevehető a függőlegesen hasított pupilla).

Linkelek egy pár képet,így talán meg tudod határozni mit is láttál pontosan :)

Keresztes vipera (Vipera berus)

[link]

Rékosi vipera (Vipera ursinii rakosiensis)

[link]

Homoki vipera (Vipera ammodytes)

[link]

Amikkel össze lehet téveszteni:

Haragos sikló (Coluber caspius)

[link]

Erdei sikló (Zamenis longissimus)

[link]

Valószínűleg a kettő közül láthattad valamelyiket,és ahogy az első válaszoló is írja,nem kell aggódnod, nem fognak bántani :)

2017. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy ha vipera, akkor sem fog bántani, mert menekülnek, illetve általában nem agresszívak. Ha mégis megmar egy - de persze nálad valószínűleg nem vipera van -, akkor is - hacsak az immunrendszered nincs egy újszülött szintjén - kb. 100-ból 100-szor túléled.
2017. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!