Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A tigrispiton tartásához...

A tigrispiton tartásához kellő engedélyt hogyan, hol lehet megszerezni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Megszerezni? Sehogy!

Egyébként nem lesz engedélyed.

Akinek engedélye lehet az tudja milyen úton tudja elindítani a folyamatot.

2017. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Hát ha rajtad múlik egyes biztos nem. Azért a bunkóságot meg a nagyképűséget hanyagolhatnád.

Kérdező te meg ne haragudj de én sem tudom.

2017. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nagyképűség meg az igazság közt van némi különbség.


Amennyiben a személyi feltételek adottak. Akkor nem ide fog jönni kérdezősködni.

2017. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 LYendry Winner ***** válasza:
100%

A tigrispiton az új(nem is annyira új) törvény szerint közepesen veszélyes állatnak számít..mivel cites II-es kategória,vagyis védett,ezért a természetvédelmi hatósághoz kell fordulni engedélyért.."A tartási helyéül szolgáló ingatlanon, ingatlanrészen az állat fajának feltüntetésével a veszélyre felhívó jól látható tartós jelzést kell elhelyezni.

Az állattartó veszélyes állatát közterületen csak átmenetileg, közvetlen és állandó felügyelettel, ember és állat életét, testi épségét nem veszélyeztetve tarthatja. A veszélyes állat tartójának gondoskodnia kell arról, hogy az állat közterületre vagy más magánterületére ne juthasson be. Ennek hiányában tartási engedély nem adható."

Ezen felül még szükséges egy, 3 hónapnál nem régebbi pszichológiai alkalmassági vizsgálat, valamint hogy rendelkezz valamennyi szükséges hozzájáruló nyilatkozattal (a te esetedben elég csak a közvetlen szomszédaid hozzájárulása), megfelelő képesítéssel és/vagy szakmai tapasztalattal. Szóval, eléggé szigorúan veszik, és lehet hogy még több mindent is néznek, én ennyit találtam..a legjobb lenne ha felvennéd a kapcsolatot a természetvédelmi hatósággal,vagy valaki olyan személlyel,aki tart tigrispitont (sok ilyen témájú fórum van,ahol szakemberek segítenek)..remélem,tudtam segíteni :)

2017. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem árt tudni azt is, hogy ez a vaskos kígyófajta képes megfojtani egyetlen "szeretett" gazdáját is, mint sajnos az esetek bizonyítják.
2017. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!