Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pár hete kaptam egy pókot és...

Pár hete kaptam egy pókot és már 2 hete nem jön ki a búvóhelyéről. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Pár hete kaptam egy pókot és vettünk neki egy búvóhelyet. Eddig a fél napot kint töltötte, de már 2 hete ki sem jön onnan, még ha ennit is adunk neki akkor sem és félek, hogy valami baj van. Sajnos elég tapasztalatlan vagyok, mert ő az első. Lehetséges, hogy csak vedleni fog vagy nagyobb baj lehet? Ha valaki tud valamit, akkor írjon légyszives!

2017. jún. 4. 23:43
 1/9 Lipton. ***** válasza:

Nem gond az, nem egy mozgékony állatok.

Este, lámpakapcsolás után figyeld meg, akkor már szoktak mocorogni. :)

Melyik faj? Mekkora? Szellőzés-párásítás-hőfok rendben van?

Itató legyen!

2017. jún. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Brazíliai madárpók. Még nagyon fiatal, kb 8cm. Van itatója, hetente veszünk neki tücsköt, eddig az evéssel minden rendben volt, de most a múltheti kajáját sem eszi meg. :c Szellőztetni csak a szobában szoktam, a terráriumát nem szoktam felnyitni, de felül vannak lyukak. A tőzegét pedig rendszeresen szoktam locsolni, ha kiszárad. Vakuval meg néha bevilágítok hozzá, hogy rendben van-e. Kinézetre nem látok semmit, elvileg ha baj van, akkor a teste alá húzza a lábát, de azt szerencsére nem csinálja c': Lámpát amúgy szereti vagy inkább a sötétben szeretnek lenni a pókok?
2017. jún. 7. 11:06
 3/9 Lipton. ***** válasza:

Gondolom L.parahybana.

Inkább a sötétséget kedvelik, éjszakai

állatok.

Nem fekete a potrohán a bőr? Lehet, hogy vedlésre készül, ilyenkor ne piszkáld.

Vagy csak simán nem éhes.

2017. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De igen, fekerktés a potrohája. Piszkálni nem piszkálom, csak vakuval bevilágítok a búvóhelyére, mert alapból semmit se látni. Még van bent egy tücsök... vegyem ki?
2017. jún. 8. 23:44
 5/9 Lipton. ***** válasza:
Igen, vedd ki a tücsköt, mert ha levedlik a pók, akkor a tücsök megrághatja.
2017. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, most kiveszem :D
2017. jún. 9. 12:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, minden rendben van :D Még jó, hogy szóltál, hogy ki kell venni a tücsköt, mert ma vedlett a pókica ^^ Most nagyon megkönnyebbültem, hogy csak ezért viselkedett máshogy c:
2017. jún. 9. 21:14
 8/9 Lipton. ***** válasza:

Gratulálok! :)

Az etetéssel várj 9-10 napot, amíg megerősödik. :)

2017. jún. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, erről hallottam is, hogy várni kell, úgy lesz ^^
2017. jún. 11. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!