Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell gekkótojást...

Hogyan kell gekkótojást keltetni? Mit rontottam el legutóbb?

Figyelt kérdés

Leopárdgekkóm kb.:2 hónapja lerakott 2 tojást. A tojásokat pár órán belül műanyagdobozokba tettem, homokot szórtam alá mellé nedvesített törlőpappírt tettem, a dobozt befedtem majd lámpával 28 fok körül tartottam a hőmérsékletet. A tojások az 1. napon behorpadtak egy kicsit majd kb.: 1 hét után megpenészedtek.

Most szintén két tojást rakott a gekkó. Mit csináljak velük hogy sikeres legyen a keltetés? Jelenleg a terráriumba vannak körülöttük a homokot nedvesítem, nem fedem le őket, a hőmérséklet melegítés nélkül is 26-28 fok a lakásban tehát nem lámpázok. A tojások 1 nap után még nem horpadtak be.



2017. jún. 20. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad lefedni, nedvesíteni is kell, de ha nincs szellőzés, és gombák vannak jelen, akkor elszaporodhatnak, és bepenészedhet a tojás.
2017. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak gekkóim, bár ők szarúhéjú tojással szaporodnak, a tied meg lágyhéjú, azért annyira sokban nem tér el a keltetés. Ha biztosra akarsz menni, egy kis lapátkával nyúljál alájuk, és pici homokkal, ha úgy van nem baj, tegyed rá tőzegre, vagy hasonló közegre, amit előtte benedvesítettél. Ez nyílván, valami kis műanyagdobozban történjen. Nem kell takargatni, semmi, és arra nagyon figyelj, hogy nehogy nagyon elmozduljanak a tojások, semmiképpen se dőljenek el, vagy forduljanak meg. Ha mégis megtörténik jó eséllyel meghal a benne lévő állat. Ennek az okára, ha kíváncsi vagy kérdezz rá, és leírom. Figyeljél nagyon, hogy nehogy kiszáradjon, de ne is tocsogjon. Fedd le a dobozt, de legyenek szellőző nyílások bőséggel. Rendszeressen ellenőrizd, és figyeld, hogy mindig kapjon friss vizet, és jól szellőzzön. Tegyed a terráriumba lámpa közelébe, de ne közvetlen alája, vagy fűtőszál mellé, de ott sem rá. Ha van keltetőd tedd abba, de gondolom nincs, ha érdekel hogy kell csinálni azt is szívesen leírom. Nem garantált a siker, de jó esélyekkel indulsz, ha így cselekszel. Úgy tudom leopárd gekkónál kb. 40-70 nap, de több is lehet ám, ne ijedjél meg, ha nem pontosak, az enyéim is van, hogy majdnem a dupláját ráhuzzák.
2017. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. A tojások megint elkezdtek egy kicsit behorpadni. Most megcsináltam a félig befedett dobozos megoldást. Szerintetek elképzelhető hogy a horpadt tojásokból még kikel valami vagy majd legközelebb?

Egyébként azt tudom hogy nem szabad forgatni. Ha fejjel lefelé van leválik a faláról a gekkó vagy valami ilyesmit olvastam.

2017. jún. 21. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
A kevés folyadéktól horpadhatnak be, permetezd még őket. Simán kikelhet belőle még valami, és zsámítsál rá, hogy jönni fog még tojás. Egyébként azért van, mert a kisgekkó a tojás falához tapadva fejlődik, és nincsen jégzsinór, mint a madaraknál, így megforgatva a kisgekkó, és a környező folyadék átlagsűgének különbségéből adódó felhajtóerő, szépen leszedi onnan, és ebbe belepusztul. Vagyis, ha megfordul, mivel felfele nyomja az állatot a rá ható erő, lejön a falról. De lehet, hogy fordítva, de én így tudom, a lényeg ugyanaz.
2017. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!