Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segíthetek a leopárdgekkómnak...

Segíthetek a leopárdgekkómnak a vedlésben?

Figyelt kérdés
viszket neki, esetleg már elis kezdett lejönnia régi bőre.segíthetek neki és leszedhetem a régit, vagy hagyjam, és majd magától leszenvedi?
2010. máj. 19. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem érdemes segítened neki. Az állatok az ember nélkül is megvoltak évmilliókig. Gondolom a viszketést csak feltételezed, lehet hogy egyáltalán nem viszket neki. Ugyanolyan ösztönösen történik ez is náluk, mint a szaporodás. És azért egy vedlés mégsem egy szülés, pedig az is megy nekik egyedül.

Szerintem ne aggódj, nem lesz semmi baj.

2010. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csinálj neki párás helyet vajasdobozba, amibe szalétát raksz és bevizezed, majd vmi lámpával melegíetd

nekem infralámpám van bent. Nagyobb páratartalomnál jkönnyebben vedlik, majd megeszi a vedlését.

2010. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nem értek egyet az első válaszadóval. Nekem leopárd gekkóm pont nincs, de vannak szakállas agámáim, leguánom, kaméleonom. Az összes gyíkom érezhetően hálás amikor vedlésnél leszedem a régi bőrt róluk vagy megfürdetem őket. (A fürdetés leguánnál szakállas agmánál javallt, de a leopárd gekkóba nem vagyok biztos.) Szóval szerintem bátran segíts neki. Szakinál van, hogy erősen nyomja a kezemhez a fejét miután leszedtem a bőrt, hogy vakarjam még:-)))
2010. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rendben, elfogadom, hogy nem értesz egyet vele és tény, hogy nekem nincs leopárdgekkóm. De azért az talán igaz, hogy az állatok kicsit régebben itt vannak a Földön, mint mi emberek és amikor még nem háziasítottuk őket is jól megvoltak nélkülünk.


Kérdező, hallgass azokra, akiknek több tapasztalatuk van a témában.


Az első voltam, de ez biztosan kiderült.

2010. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne! Ilyenkor nagyon sérülékenyek.A legyezőujjú gekkóm vérzett, miután segíteni akartam neki :( Inkább párásíts sokat, az megkönnyíti a dolgokat.
2010. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne segíts neki,nem tesz jól neki,bestresszel,és az új bőrét is felsértheted vele.És nem jó,ha túl gyorsan lehúzod róla.Majd ő azt szépen levedli,és megeszi utána.Spriccelj be vizet,párásíts,ahogy a többik is írták,segíteni fog neki a vedlésben.Egyébként nem viszket neki,amikor odadörzsöli magát a kövekhez,terrárium falához,nem azért csinálja,mert viszket neki,hanem mert megkönnyíti a dolgát.
2010. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

naponta 2-szer vizet fujj be a terráriumba

úgy jobb vagy mi

2010. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szedi le magától akkor kell neki segiteni de ha viszont leszedi akkor nem.
2010. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!