Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segitség talán beteg a teknősöm?

Segitség talán beteg a teknősöm?

Figyelt kérdés
Nemrégen vettem egy kisteknőst. Annyira kicsi meg hogy a nemét se lehet megállapitani. Azt mondták nem kell neki vizmelegitö, viszont kihül a vize nagyon, már meg is rendeltem neki. Nagyon felelötlenek voltak hogy azt mondták nem kell én meg buta voltam hogy elhittem. Probalok neki melegebb vizet vinni sokszor, hogy szinten tartsam a hömérsékletet de ez nehéz. Eddig nem is volt semmi baj. Minden nap 4kor kap enni meg is ette eddig a kajáját. Kis rákokat és lisztkukacot eszik. És eddig semmi baja nem volt. Néha kivettem, mászkált kicsit, aztán visszatettem az akváriumba. Ott uszkalt a vizben, vagy kiment a kőre és evett is. Aztán azt vettem észre pár napja hogy egyre kevesebb körme van és az egyik helyen kicsit feljött a böre. Megtudtam, hogy ez nem normalis mert aggodtam es utanakerdeztem. Ma mennek neki vitamint venni de ha nem eszik nem tudom hogy adom majd be neki. Mert tegnap ota nem eszik pedig ott van neki a kaja mellette..mert 2 napja kedvtelen, behuzza a fejet egy kicsit a labait szinte nem uszkal nem mozog..pedig mikor eddig aludt csak a labait huzta be a fejet oldalra forditotta most meg a farkat es maga melle huzza..tegnap delig aludt..gondoltam nem piszkalom majd felebred..de aztan del korul gyanus volt mert meg sem mozdul este ota mikor elaludt..es ideig ebresztgettem azt hittem meghalt. Aztan egy picit mozgott kinyitotta a szemet egy kis idore. Ma is sokaig aludt mondom ma mar felebresztem mert nem akarom hogy legyen vele valami..meg hatha mar elenkebb es maszkalni fog..de nem..ma meg ki sem nyitotta a szemet..nagyon felek hogy talan komoly baja van es mar keson vettem eszre. Kerlek segitsetek es kimeljetek az olyanoktol hogy felelotlen vagyok..

2017. jún. 29. 11:41
 1/2 anonim válasza:

az eladó a felelőtlen, hogy ilyen szövegekkel árulják a tekiket..


vidd el minél elöbb orvoshoz


[link]

olvasd át ezt, itt leírják, hogyan kell rendesen tartani egy tekit

2017. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen fajú teknős?


1. nem kell neki ilyen melegben vízmelegítő

2. viszont rendes világítás, UV lámpa igen, erről nem írsz

3. nem kell kivenni a helyéről. Megfelelő méretű helyet kell neki biztosítani, és ott békén hagyni. Nincs szüksége arra, hogy a szobában mászkáljon

4. az etetése teljesen rossz, ez a probléma gyökere, mivel nem jut semmiféle hazsnos tápanyaghoz, vitamin és/vagy ásványi anyag hiány alakult ki nála. Ha a körmei kihullanak, ezt már csak állatorvos tudja helyrehozni. Injekcióban tud neki megfelelő dolgokat adni, még ha nem is eszik. Vidd el hozzá.

5. Teknősnek való normális kaját adj neki, vagyis fagyasztott egész kishalat, és vizinövényt. Lehet venni kb 80 forintért átokhínárt, az nagyon jó neki. Simán berakod a vizébe, és nem kell elültetni meg semmi.

6. Szűrés van? Milyen? Mert a vízben különben a baktériumok elszaporodnak, és a fertőzés is hozzájárulhat ahhoz, hogy pl. a körme kihullik.

2017. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!