Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy Mississipi-i tarajoste...

Van egy Mississipi-i tarajosteknosom (masneven:tarajosteknos, kiralyteknos) Elkezdtek feher foltok megjelenni a panceljan es a vege enyhen mozog Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kereskedesbe azt mondtak hogy csak vizko es olajjal meg fogkefevel dorzsolgessem a panceljat azutan le fog jonni.

Megtettem de semmi sem valtozott

A "pancelmozgas" a napokban jott elo

A feher foltoknal a pancel vegen fogkefevel dorzsolgettem (az elado tanacsara) NAGYON OVATOSAN es azt vettem eszre hogy felminimetert le lehet nyomnia pancel veget.

Ez gondolom nem termeszetes.

Es mikor kell raszoktatni a ket naponta etetesre?

Valamint milyen gyumolcsoket,zoldsegeket lehet adni nekik?

Valaszokat elore is koszi :)



2017. júl. 6. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Milyen vízben úszik? kemény vízben természetesen elkezd vízkövesedni a páncélja (mint mindennek ) ha el akarod kerülni akkor vízlágyító.

2. Mennyi idős ? Ha nem tudjuk akkor nem tudjuk megmondani, hogy kétnaponta(3 naponta) etesd-e, vagy naponta ( Ha már megnőtt 8-9 centisre, akkor nyugodtan állj át a kétnapira)

3. A tarajosteknős ragadozó. Ezért nagyon remélem, hogy nem csak növényt adsz neki mert akkor azért beteg, gyenge az immunrendszere mert mérgezed.

Ha mindenképp növényt akarsz neki adni, akkor spenótot és sóskát javasolnék, de mindenképp adj neki húst is. (tubifex, lisztkukac, szúnyoglárva ha kicsi, ha nagyobb akkor kaphat kicsire vágott haldarabokat, esetleg horgászboltban kapható élő csalihalat, néha májat, esetleg szárnyashúst, de mindent nyersen.)

2017. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne tisztítsd a páncélját szerintem.

Legyen melegítő és uv lámpája, tudjon kiülni a napozó szigetére és megszárítkózni.

+ helyesen etesd. Zöldségekre és gyümölcsökre semmi szüksége nincsen, ne adj neki, felesleges.

Édesvízi kishalat kapjon egészben, vízicsigát, édesvízi rákokat. Ezenkívül legyen beültetve vízinövény, amit megkóstol ha akar..Zöldség helyett vízinövényt adj! A természetben is ezeket eszik, nem áll neki salátát meg uborkát lakmározni(vagy nem tudom miket akartál adni neki).

Hal+növények.Átokhínár a legegyszerűbb és legolcsóbb, azt ajánlom.Halnál a razbóra a legolcsóbb általában.

A páncélja rendbe fog jönni, ha normálisan lesz etetve és beszerzed a melegítő és uv lámpát és tudja használni.

De lehet hónapok, mire rendbe jön. (A puhasága)

2017. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Kereskedésből meg inkább ne kérdezz, ritka ,hogy értenének az állatokhoz(tisztelet a kivételnek).

A teknős fórumot ajánlom és facebookon a teknőstartók közösségét.

2017. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2017. júl. 8. 11:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!