Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy vörösfülű ékszert...

Találtam egy vörösfülű ékszerteknőst, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap délután a Duna parton sétáltunk és egy vörösfülű ékszertekit találtam.

Nagyon rég szerettem volna egy ilyet, de már tiltott volt mikor tudtam volna venni egyet, úgyhogy őt most hazahoztam.

Az örömöm addig tartott ameddig este lefeküdtem, mert ugye a tilalom....

Mit kellene tennem?

Nagyon szeretném megtartani, tudok róla gondoskodni ismerem az igényeit.

Elvinném orvoshoz, de nem merem kivinni a házból. Be kéne jelentenem? De hol, kinek? Mit mondok, honnan van?

Nem egy hiteles sztori, hogy találtam a Duna parton.

Mit csináljak? Visszavinni nem fogom, nagyon régi álmom a teki. A volt gondozója lemondott róla, vagy megszökött és keressem a gazdiját?


2017. júl. 16. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
az ékszer teknős nem tiltott..
2017. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
nekem van kető egyiket vettük a másik egy hatalma snagy az utcán találtuk mi mentük és előtünk sétált meg fogtam haza vittem aztán csináltunk kint neki egy ki futót abba van mert teráriumba nem lehet mert hatalmas.
2017. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor venni akartam, több kereskedésben is azt mondták, hogy nem szabad már árusítani.
2017. júl. 16. 10:27
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

A legelterjedtebb fogságban tartott teknősfaj Magyarországon. Már a Búvár zsebkönyvek 1976-ban kiadott Kígyók, békák című kötete könnyen nevelhető, import házi kedvencként említi.[26] Szabadon engedett példányaiból életképes, az őshonos mocsári teknőst (Emys orbicularis) apránként kiszorító populáció alakult ki.


Magyarországon eddig egyszer sem volt példa szaporodására, bár fészküket itthon is megépítik. Azokon a területeken, ahol a vörösfülű ékszerteknős betelepült, a mocsári teknősök testtömege kisebb.[26]

A vörösfülű ékszerteknős behozatalát az Európai Közösség országaiba a 605/2006/EK rendelet tiltja, mert „a Közösség természeti viszonyai közé történő bevitele ökológiai fenyegetést jelent a Közösség őshonos vadon élő állat- és növényfajaira”.[27]

2017. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
mi az egyiket egy évesincs hogy meg vetük a kisebet ugye angyot találuk.de nem tiltott nyugodtan tartsd meg ha szeretnéd és ha nem keresi senki igy volt az én nagyommal amit találtam azzal is 1 2 dik vagyok.
2017. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Akkor nem védett állat, más oka van a kereskedelmi tiltásnak. Így már egy picit megnyugodtam, most azt remélem hogy nem fogja keresni senki. Egyébként hatalmas 20centis páncélja van!!!

Holnap viszem orvoshoz, remélem egészséges.

2017. júl. 16. 10:54
 7/13 anonim ***** válasza:
2017. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:
100%
Nyugodtan tartsd meg. A kereskedelmét tiltották be, az akkor már birtokolt állatokat tovább tarthatták a gazdáik. Ha szépítesz egy kicsit, hogy megvan már több éve, akkor senki nem fog belekötni a teknősödbe. Ha mégsem akarod megtartani, akkor viszont szigorúan tilos a természetbe visszaengedni. A legtöbb állatkert beveszi őket, de magánemberek is sokszor befogadják tóba. Az előző gazdája nemhogy a teknős visszakapását nem érdemli meg, de járna neki egy szép kis büntetés, mert egy természetre veszélyes állatot hagyott megszökni vagy direkt kirakta.
2017. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan tartsd meg, még ezzel teszed a legjobbat neki és és a környezetnek is. Én is gyakran látok tavakban ékszerteknősöket, néha próbálom is elkapni a grabancukat de általában ezek már túl éberek ahhoz hogy túljárjak az eszükön. Nekem is van egy vörös és egy sárga fülű, a sárgát úgy fogadtuk be mert az előző gazdája tenyeres teknősként egy 30x20 cm-es kis akváriumban tartotta.


Egyébként nagyon sokan csapják ki a teknőseiket, mert amikor elérnek már egy bizonyos méretet nem elég nekik a hely és megunja őket a gazdájuk. A legjobb ha a megvételkor vennének egy felnőttkori méretnek megfelelő helyet, de hát senki nem gondolja hogy ilyen költséges egy ilyen kis állat egész életen át történő tartása.

2017. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jobb is, hogy hazavitted. Azért tiltották be a kereskedelemben, mert a sok idióta kirakta a szabadba, ezek meg kiszorítják a védett mocsári teknőst az élőhelyéről.
2017. júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!