Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknőst hány literes...

Az ékszerteknőst hány literes akváriumba kell tartani?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok! Segítsetek! Normális válaszokat szeretnék nem úgy mint a halaknál! :(
2017. júl. 23. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Minél nagyobban, ugyanis célszerű egyből a végleges méreteinek megfelelő akváriumot venni. A felnőttek igényelnek legalább 2-300 literes akváriumot megfelelő napozóhellyel, fűtéssel, világítással és szűréssel.


Emellett vörös és sárga fülű ékszerteknőst nem lehet már kapni a kereskedelmi forgalomban mert betiltották. Azonban vannak még beszerezhető vízi teknősök, de örökbe is fogadhatsz mert rengetegen unják meg őket miután rájönnek hogy nagy helyet igényelnek ahogy nőnek.

2017. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hossz: kifejlett teknős páncélhossza x 5, szélesség: kifejlett teknős páncélhossza x 3. Az alapterület 1/3része száraz rész legyen, 2/3 része víz. Egy vagy két kifejlett teknősnek egy 100 x 50 x 50 cm-es akváriumra van szüksége; ha többhímünk van, akkor még nagyobbra. Fiatalabbaknak elég egy kisebb akvárium, de hamar kinövik. A vízmélység a páncél szélességének másfélszerese legyen. Egy kifejlett teknőst tehetsz 35-40 cm mély vízbe is. Ha a teknős nincs mély vízhez szokva a mélységet csak fokozatosan növeljük, nehogy megfulladjon! Ha a mélység a páncél szélességénélkisebb, a teknős nem tud visszafordulni, ha véletlenül a hátára fordul és megfullad!
2017. júl. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A többiek már leírták mekkora hely kell, szóval én csak annyit fűznék hozzá, hogy csak akkor vállalj be egy teknőst, ha garantálni tudod neki azt, hogy akár 30 év múlva is gondoskodsz róluk (és nem úgy, hogy kiteszed mondjuk a Balatonba, mert az a legrosszabb, amit tehetsz). Tehát gondolj bele, ha most pl. 15 éves vagy, akkor simán lehet, hogy még akkor is veled lesz a teknős, mikor 45 éves leszel. Ebbe sokan nem gondolnak bele. Tehát költözés, családalapítás stb. - egyik sem mentség arra, hogy lemondj a teknősről.


Emellett figyelni kell a nagy helyre is. Az ékszerteknősökről tudni kell, hogy hatalmasra nőnek, tehát ha már most látod, hogy nincs hely egy akár 200-300 literes akváriumnak, akkor inkább ne vállald be a tekit.


Plusz: ugyebár ékszerteknős érdekel, őket már nem lehet kapni, betiltották a velük való kereskedelmet. Szóval ha tényleg szeretnél egyet tartani, akkor inkább nézegess megunt teknősökről apróhirdetést, és fogadj egyet örökbe. Mivel kezdő vagy, lehetőleg hímet.

2017. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Régebben nekünk is volt ékszerteknősünk. Arra emlékszem, hogy volt neki véve akvárium, de sosem szerette. Általában a fürdőszobában a padlófűtés helyén terpeszkedett :D. Sokkal jobban érezte magát csak szárazon, mint vízben. Néha kiraktuk a kertbe is, mindig elvolt. A macskák játszottak vele :D Igyekeztünk őt mindenféle gyümölccsel és zöldséggel etetni, de csak húst volt hajlandó megenni. Egyébként nem tudom miért írtam ezt le, csupán tudatni akartam, hogy vannak ilyen fura teknősök, akik nem szeretnek terráriumban/akváriumban lenni, vagy legalábbis nekünk ilyen fura teknősünk volt.
2017. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4# ezt inkább ne hirdesd, nem éppen jól tartottátok.


Méretre 120x60x50cm lenne a minimum szerintem.

De én inkább a pézsmateknőst javaslom, sokkal kisebbre nő meg, egy 100x50x40 cm akvárium tökéletes neki.

Egy pézsma kb 10 centi lesz felnőttként, míg az ékszerteknős akár 30 centi is lehet!Nagyon nem mindegy.

Amúgy sem lehet már ékszert vásárolni.

2017. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!