Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős akváriumába milyen...

Teknős akváriumába milyen növényt tehetnék?

Figyelt kérdés
Olyat keresek, ami strapabíró, nem muszáj elültetni, nem mérgező, kevés fénnyel beéri, gyorsan nő, ne legyen nagyon drága.

2017. aug. 18. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes növényt betenni, mert általában nem élik túl (szétszaggatják a teknősök). De ha ennek ellenére is megpróbálkoznál:


Ceratophyllum demursum (ez fényigényes, strapabíró és igénytelen)

Microsorum pteropus (lassan nő, de igénytelen)

Anubias barteri (nagyon igénytelen, sajnos lassan nő, viszont a teknősök általában nem szeretik az ízét, ezért békén hagyják)

Echinodorus amazonicus (strapabíró, de fényigényes)

Egeria densa (nagyon olcsó, igénytelen, gyorsan nő, viszont a teknősök imádják, biztos hogy minimum megdézsmálná)

2017. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A többségét ismerem, nem váltak be :( probléma az, hogy vagy lelegeli, vagy széttépi vagy tönkremegy... Világítás a napozó fölött van, a vizet kevés normális fény éri, egyenlőre nem szeretnék még egy növényes fénycsőre beruházni. Neten annyira sok csodaszép tekis akvárium képe van fent, olyat szeretnék én is. Az enyém annyira lehangoló :( Van ötletetek mit csináljak, hogy olyan szép legyen?
2017. aug. 18. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Teknos akvariumba alapbol nem valo, max egy nagy terrariumba.

Ha szarazfoldire gondolsz, en sima fucsomokat rakok be (igaz, 2hetente cserelem oket). Viszont jol nek ki, neha rakok be kovirozsat (hamar elpusztitjak, de legalabb valtozatos az etrend). Fa agakat, nagyobb kovekkel diszitem még, hogy otthonosabb legyen.

2017. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vízi tekim van, részben fedett akváriumban tartom.

Tegnap vettem neki, vízi salátát 3dbot, addig ügyeskedett ameddig estére már a víz alatt voltak összetaposva.

Az apró békalencsét "zsákmánynak" nézi, ahogy a szűrő sodorja a vízben ő kergeti tátott szájal ameddig meg nem eszi az összeset. amit ültetek kiássa mesteri ügyességgel, a hínárokat széttépi, jó étvággyal elfogyassza.

Még sásra gondoltam, hátha az megmarad.

Olyan akváriumot szeretnék, ami nagyban hasonlít a természetes élőhelyéhez és az is szempont, hogy szép zöld legyen. Az én tekim nem túl aktív állatka, a nap nagy részén süteti magát, pár órát úszkál csak. Szeretném ha szép lenne az akvárium, nem egy üres snassz homokot nézegetnék amíg ő napozgat. Nem mondom, hogy nem aranyos látvány, mert nagyon az, hát de akkor is....

2017. aug. 20. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ez ellen nem tudsz mit tenni.

Milyen fajta es mekkora a teknos, illetve hany l az akvarium?

2017. aug. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!