Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Királypiton vagy gabonasikló?

Királypiton vagy gabonasikló?

Figyelt kérdés
A kettő közül választanék. Melyiket érdemesebb tartani? (ár nem lényeges)
2017. aug. 19. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha kezdő vagy mindenképp a gabonasikló.

könnyebb tartani és nem nől meg nagyon

(+még olcsóbb az etetés)

2017. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiii ***** válasza:

Érdemesebb?

Miért, milyen hasznot akarsz belőlük?

Vagy nem tudom, mire gondolsz...

Mindenki a gabonasiklót mondja kezdésnek, de szerintem teljesen mindegy, amíg nem egy fokozottan veszélyes kígyót akarsz először magadnak. Vagy talán akkor is mindegy. Én legalábbis bevállalnám.

Én patkánysiklót szeretnék egyébként.

2017. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem, hobbiként tartanám. Mindkettő tetszik, és nem tudok dönteni. Nekem mindkettő tetszik, ára nem számít.
2017. aug. 19. 18:13
 4/11 anonim válasza:

Szia! Mindkettő kitűnő választás! A terrarisztikában még mindig erős mantra, hogy kezdő kígyósnak gabonaskilót. A királyra mondják, hogy kényes a kajára, nem mindig fogadja el. Az enyém pl. jó étvágyú, de ol. gabona közt is van kényesebb. Szóval mindkét faj alkalmas kezdőknek! A legfontosabb, hogy jó alaposan nyálazd át annyi szakirodalmat, amennyit csak tudsz, ez tényleg nagyon hasznos!

"Melyiket érdemesebb tartani?" Mindkettőt érdemes, mindkét faj tartásában boldogságot lelhetsz, ha szereted őket!

Remélem tudtam segíteni! Élményekben gazdag, hosszú és boldog időtöltést kívánok a leendő állatka tartásában! :)

2017. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most olyat hallottam hogy a gabonasikló harap. Igaz ez?
2017. aug. 21. 08:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Most bukkantam a kérdésedre :D nem tudok semmit a kígyókról, de találtam ilyen kérdést https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__3239999-a-ga..
2017. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most mobilon vagyok, és nem tudok új kérdést kiírni, de a kérdés: Az atkákat mivel lehet lemosni a kígyóról, és kiírtani?
2017. aug. 23. 21:11
 8/11 A kérdező kommentje:
És mégegy, 100*60*30cm (szé*mé*ma)-es terráriumban tarthatok 2 királypitont? Most még kicsik 2 hónaposak, de majd később ha nagyobbak lesznek?!
2017. aug. 23. 21:15
 9/11 anonim válasza:

Azt atkák kiirtása nem túl egyszerű procedúra. Fontos, hogy a kígyót(kat) egy ideig érdemes egy könnyen takarítható, steril és egyszerű műanyag dobozban tartani. Alá papírtörlő, vizes tál, búvóhely és ennyi. A kígyóra gyógyszert kell venni, nincs más megoldás. A terráriumot ki kell takarítani NAGYON ALAPOSAN! Az almot ki kell dobni és az egész terráriumot és az összes berendezési tárgyat alaposan fertőtleníteni. Az ecetes víz nagyon jó erre a célra. A fertőzés elmúlása után, visszamehet a kígyó a helyére.

Ekkora terkó nem elég két kifejlett királynak.

2017. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kb. mekkora terrárium kell egy királypitonnak, és egy párnak? Melyiknek mekkora a megfelelő méretű terrárium?
2017. aug. 24. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!