Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen neműek? (Kép lent)

Milyen neműek? (Kép lent)

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt vettem ezt a két pézsmatekit. Megkérdeztük az eladót,hogy milyen nemű,de azt mondta,hogy ilyen kicsi korában még nem nagyon lehet eldönteni. Én fiúkra tippelek,mert minkettőnek homorú a haspáncélja. Előre is köszönöm a válaszokat. Normálisaknak megy a zöldpacsi. ;)

[link]

[link]


2017. aug. 21. 11:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*neműek, *korukban
2017. aug. 21. 11:58
 2/13 anonim ***** válasza:

Úristen milyen cukik!!!

Egyébként szerintem fiúk/hímek,bár ilyen pici korában még tényleg nem lehet eldönteni,de ha azt mondod homorú a hasán a páncél,kkor az bizony fiú/hím!

2017. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

*akkor

bocsi!

2017. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönik a tekik! :) neked van valamilyen állatod?😁😁
2017. aug. 21. 12:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Ekkora korban nem tudod ránézés alapján megmondani.

(Én is azt hittem az enyémről, hogy hím, ezért fiúnevet kapott, aztán később kiderült, hogy kislány :D)


Majd később (évek múlva) a hím farka hosszú és vastag lesz, míg a nőstényé hasonlóan vastag, viszont pici (kb. mint egy csonk). Innen egyértelműen meg tudjátok mondani.


Amúgy reménykedj, hogy ne két hím legyen, mert abból még bajok lehetnek.

2017. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ment a zöld. :) milyen bajok?
2017. aug. 21. 16:14
 7/13 anonim ***** válasza:

A teknősök nem társas lények. Ez néhány fajnál jobban megmutatkozik, mint a többinél. A pézsmák is hasonlóan többiek egyedül szeretnek lenni, kivétel párzási időszakban, mert olyankor életcéljuk megtalálni a megfelelő párt.


Annak ellenére, hogy szoktak együtt úszkálni vagy együtt napozni, nem azt jelenti, hogy élvezik is. Például mikor az egyik a másik páncélján fekve napozik, az sem a szeretet megnyilvánulásának a jele. Röviden és tömören a társas tartás nem ajánlott.


Szóval:


két hím -> kikészíthetik egymást a dominanciára való törekvéskor, legtöbbször természetüknél fogva agresszívak egymással.


két nőstény -> a legszerencsésebb párosítás. Nem fognak örülni a másik jelenlétének, de valószínűleg ellesznek egymás mellett.


egy nőstény + egy hím -> itt is szerencse kérdése. Ha a hím nagyon rákattan a nőstényre, akkor szét kell őket választani.


Ha jelentkeznek az agresszió tünetei, akkor mindenféleképpen külön terráriumot igényelnek. Minél kisebb helyük van, annál valószínűbb, hogy nem lesznek toleránsak.

2017. aug. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Upsz, elgépeltem:


*A pézsmák is hasonlóan többi teknőshöz, egyedül szeretnek lenni.

2017. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mondjuk én máshogy tudom,mert nekünk azt mondták 3 állatkereskedésben is,+még olvastam,hogy 2-őt vagy 3-at ajánlatos tartani. Ment a zöld. :)
2017. aug. 21. 16:50
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát sajnos elég sok különféle információ terjeng a neten. Én általában fórumról vagy tenyésztői tapasztalatokból tájékozódom. Mindenesetre ha bármi gond lenne, akkor azt úgy is észreveszitek.


Amúgy első számú szabály, hogy ne higyj az állatkereskedőknek, mert általában teljesen képzetlenek. Pl. az hogy tarthatóak együtt, az nem azt jelenti, hogy ajánlott is. Meg próbálnak mindent a vevőre sózni, néha nagyon meggondolatlanul. Gyakori példa, hogy ajánlgatják a méregdrága szárított kajákat, vitaminokat, ilyen meg olyan dolgokat. Ha egy teknős jól van tartva, akkor nincs szüksége külön vitaminra, mert magától hozzájut mindhez. A szárított kaja pedig semmi más mint egy üres váz, ami 0 tápértékű. Szóval ha esetleg vettél bármilyen szárított dolgot, akkor azt tedd félre, max néha adj nekik nasiként, hogy azért mégse legyen kidobott pénz.

2017. aug. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!