Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért tartják gyerekesnek...

Miért tartják gyerekesnek azt, akit érdekelnek a dinoszauruszok?

Figyelt kérdés

Az osztályban rajtam is szoktak kuncogni, ha rájönnek, hogy érdekelnek engem az őslények. Bezzeg ők mindig unikornisokat rajzolgatnak a táblákra...

Szerintem egyáltalán nem gyerekes. Mi a gyerekes egy 8,5 tonnás t-rexben, ami sokkal keményebb és menőbb volt, mint bármelyik ma élő állat?



2017. szept. 1. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ross Gellert is érdekelték felnőttként a dínók. :)

Paleontológus lett.

(Jóbarátok)

2017. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelnek a mai napig, pedig 27 vagyok. Soha senki nem tette nekem szóvá, hogy gyerekes lennék emiatt. Az én ismeretségi körömben menőnek számít, bár mi nem nézünk ki senkit.
2017. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Buta az, akit gyerekesnek tartanak.

Engem is érdekelnek a dinoszauruszok, rengeteg filmet nézek róluk (de érdekelnek az ediakarai állatok is és a maiak is :D). Miért gyerekes, ha valakit érdekelnek az állatok? David Attenborough-t is érdeklik, Gerald Durrellt is nagyon érdekelték s aki sértegeti eme tiszteletreméltó férfiakat, azzal nem állok szóba.


Az unikornisok, na azok gyerekesek, meg lányosak és nyálasak is :D De attól még nem baj, ha valaki szereti őket, csak ne rajzolja őket túl szivárványszínűre folyton :D

2017. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb nem írtam, de 41 éves vagyok. De ez mindegy, mert tuti 110 évesen is érdekelni fognak a dínók. Amúgy pár éve érdekelnek igazán különösen, igaz, régen alig tudtak róluk valamit, még azt sem, hogy sokuk tollas volt. Az utóbbi pár évtizedben viszont rengeteg mindent találtak, plusz a technika is fejlődött...
2017. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen szerintem ne foglalkozz azzal amit az osztálytársaid erről gondolnak!
2017. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként tényleg 13 vagyok :D
2017. szept. 1. 20:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem sok különbség, de inkább 8,4 tonna lehetett a T. rex: [link]


Hogy a kérdésre is válaszoljak, az átlag ember csekély értelmi szintjéből származó intolerancia miatt.


Idézek:


""Ki mondta, hogy baj?"

Sajnos rengetegen, akik egyszerűen megvetendőnek tartják az ilyen jellegű érdeklődést, vagy azért mert (jellemzően a fiatalok) nem elég menő/mainstream, vagy mert (jellemzően idősebbek) "nincs" neki gyakorlati haszna, szerintük ez csak egy úri móka, és értelmetlen.

Természetesen mindkét hozzáállás elképesztő szűklátókörűséget és hatalmas sötétséget jelent a fejekben."


És tanácsot is:

"> „…csak ki szoktak nevetni, ha kérdezik az érdeklődési köröm és én ezt bemondom. Furának tartják.”

Hogy fura az oké, végül is minden érdeklődési kör fura annak, aki nem pont azután érdeklődik. Ha meg kinevetnek, akkor ne úgy mondd, hogy a „dínók” érdekelnek, hanem mondd helyettük szépen magyarul, hogy az „ősállatok”/„őshüllők”, vagy latinul hogy a „paleontológia”.


(Bár belegondolva azt nem egészen értem, hogy a „dinoszaurusz”, ami megint egy szép felnőttes latin szó lehetne, miért vált ki nevetést, még a másik három változat nem…)"


És még szerintem kerüld ezt az "ami sokkal keményebb és menőbb volt, mint bármelyik ma élő állat" megfogalmazást amikor beszélsz erről valakinek, még ha van is benne igazság.

2017. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Egyébként tudom hogy 8,4 tonnás a t-rex, csak felfelé kerekítettem. Szerintem egy ekkora állatnál nemnagyon számít mindössze 100 kiló.
2017. szept. 2. 20:08
 9/12 KulGery válasza:

Azért "ciki" mert természetes állat, és nem fantasy...

Nincs benne varázslatos... Nem illik a Harry Potter világába...


Ciki ha tanulsz, ciki ha jól viselkedsz.

Ne velük foglalkozz. A te jövődet te irányítsd.

Max Istentől kérdezd meg, hogy mit gondol róla, és ő inkább a dinókat mint az egyszarvút támogatja.

2017. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KulGery válasza:

7-es

Hány kiló egy ember?

Szerinted mindegyik T-Rex "kereken" 8.4+-0.5 tonna volt?

Mármint felnőve?

Hát valószínű, hogy szórt volt a mérete. Azaz lehetett 7-9 tonna, de átlag 8.4... Ami ráadásul becsült érték.


És az unikornis pár mázsájához képest 8.4 tonna több mint egy nagyságrenddel nagyobb (1.7), tehát felesleges a mázsákon pattogni...

2017. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!