Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etessem az ékszerteknősö...

Mivel etessem az ékszerteknősömet?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg ilyen kérdést feltettem már itt, párat el is olvasgattam, de szeretnék én is kérdezni.

Kaptam szülinapomra egy sárgafülű ékszerteknőst, nagyon pici még. 3 hete van meg, van szűrője, melegítője, hely, ahova kimászhat. Lámpája...

Minden fontos..

Étele viszont 2 fajta van csak. Az egyik ilyen keverék.

Liofilizált marhaszív, fehérhal, lisztkukac, szárított gammarus van benne.

A másik halból, rákból, és búzacsírából álló táplálék keverék.

Na, most itt ezen az oldalon úgy olvastam ezeket ne is adjuk nekik egyáltalán, mindenki ilyen fagyasztott halat írt neki.

Ezt az állatkereskedésben adták. 3 hete ezzel etetem a Teknősömet. Lehet valami baja tőle? Tényleg váltsak más kajákra ?



2017. szept. 16. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja tőle ennyi idő alatt. De valóban a legjobb a fagyasztott hal, annál természetesebbet nem tudsz neki adni (persze az élőt leszámítva).
2017. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szárított eledelek arra jók, hogy az éhségét csillapítsák. A legnagyobb baj velük, hogy nincs bennük megfelelően hasznosítható tápanyag.

A fagyasztott halban, minden benne van amire a tekinek szüksége van. Egészben, vagy szeletelve kell adni neki, és mindent amit a hal tartalmaz.

Azon kívül, szüksége van zöldre is, ami lehet az akváriumába ültetett hínár, vagy lebegő vízi növény, de pitypang is. Ha ezeket biztosítod számára, és tisztán tartod a helyét, minimálisra csökkentheted a betegségek előfordulását.

2017. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Annyi még, hogy ilyen fagyasztott halat merre keressek? Gondolom nem állatkereskedésbe kell..

Akármelyik sima boltba kapható?

2017. szept. 17. 06:05
 4/6 anonim ***** válasza:

A nagyobb állatkereskedések árulnak fagyasztott halat. A boltit is lehet adni, de oda kell figyelni, hogy édesvízi hal legyen, és egész. A tekinek szüksége van a hal belsőségeire, beleire, fejére is.

Én ha benézem, és elfogy a tápija, a közeli boltból halszelettel hidalom át ameddig nem tudok venni neki. Nem a legjobb megoldás, de egy fokkal jobb mint a szárított.

2017. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ennyi idő alatt semmi baja nem lesz, simán helyre tudod még hozni.


A kisállatkereskedésekben a szárítottat adják, mert az sokkal drágább, mint a fagyasztott hal és sokkal gyorsabban meg is eszi a teknős, mert nagy mennyiségre van szüksége, hogy csillapodjon az étvágya.


A legjobb, ha veszel szintén kisállatkereskedésben vagy a Sparban viaszlazacot. Sokan azt hiszik, hogy ez tengeri hal, de valójában a viaszlazac édesvízben és tengerben is él, amit a boltokban árulnak az pedig édesvízi. Emellé vehetsz szintén fagyasztott keveréket, aminek nem tudom mi a pontos neve, de olyan dobozban van, mint egy jégkockatartó, és fagyasztott nyers rák/hal/máj/kukac/kagyló van benne. Ez így együtt már elég is a változatos étrendhez, de én szeretek még inkább változatosabban etetni, ezért rendes halboltban szoktam venni random édesvízi halakat kis mennyiségben, feldarabolom, összekeverem és lefagyasztom. Mivel kis mennyiségben veszed, baromi olcsón ki lehet jönni belőle, konkrétan pár száz forintról beszélünk.


Később pedig majd elkezdhetsz növényi alapú kajával is etetni, de azt még egy jó ideig nem fogja igényelni.

2017. szept. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, ez nagyon sok segítség nekem! ^^

Sose volt még teknősöm, és nem akarom, hogy bármi baja is legyen..:)

2017. szept. 17. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!