Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknősnek nagyon fontos...

Görög teknősnek nagyon fontos az UV-B lámpa?

Figyelt kérdés
Infra lámpája van most a terráriumban, 3 éves, eddig nem volt neki UV-B lámpája. Nyáron mindig kint van az udvaron. Nagyon fontos lenne neki télen az UV-B lámpa?

2017. szept. 17. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nyáron tényleg kint van, akkor nem szükséges, mivel a természetben sem éri UV-B fény a tél alatt.
2017. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Igen, nagyon szukseges neki, anelkul csak szenved szerencsetlen, eldeformalodik a pancelja, es ha nem kap eleg Uvb fenyt, le is gyengulhet-> ami elhalalozast is okozhat. Ha mar fogsagban tartjuk oket, tartozunk annyival, hogy veszunk 15ezerert Uvb lampat izzoval.


Elsonek: a termeszetben telen teli almot alszanak az avarban/fold alatt, igy tenyleg nem kell nekik a feny, mert nem mozognak, nem esznek.


Kerdezo: Facebookon vannak teknosos csoportok, ott tudsz erdeklodni a helyes tartassal kapcsolatban, illetve hasznos tanacsokat, otleteket lehet meriteni.

2017. szept. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Már rendeltünk neki lámpát, meg is jött. Facebook csoportokban is bent vagyok.
2017. szept. 29. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Én olvastam Fodor Attila könyvét, a Jól nevelt görög teknőst, de ő is azt írta, hogy ha nyáron végig kint van, akkor nem szükséges neki az UVB lámpa...
2018. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link] ->

" Beltéri terráriumokban szükséges az UV-B sugarakat kibocsátó fényforrások használata. A teknősök a meleget a fényhez kötik, melegedni a nagyobb fényintenzitású területre vonulnak. Ha külön lámpában helyezkedik el a melegítő izzó, és az UV-B fényforrás, akkor ezeket egymás közvetlen közelében helyezzük el, hogy a megvilágítás egy területről érkezzen. A melegítőlámpa teljesítményét úgy válasszuk meg, hogy a hatósugarában akár 40 fokra is felmelegedjen a környezet. Ezt egy 40 wattos reflektor (spot) izzó is képes biztosítani, ha a lakás kellőképpen meleg, illetve az izzó és az aljzat közötti távolság ezt lehetővé teszi. Gyakrabban alkalmazunk 60 wattos izzókat. "


Én nem tudom te mit olvastál ennyire félre drága válaszoló.

Ha nem telelteted télen a teknőst, akkor ugyanúgy kell gondoskodni róluk mint nyáron. Hiába tartod kint a kertben nyáron, télen is szükségük van UVB fényre, mint ahogy a kajára, vízre is szükségük van.


Ezt ehez a példához tudom hasonlítani, remélem így megérted. Kb azt mondtod, hogy nyáron megtankolsz egy autót, ugyanúgy használod télen is tankolás nélkül és megy.

Ez az autónál sem így van, azt is kell tankolni ha használod. Természetesen elrakhatod a garázsba, és akkor nem kell tankolni. Garázs helyett a teknőst elrakhatod telelni. Ha nem, akkor ugyanazokra szükségük van, mint nyáron. Ő sem tudja 'elraktározni" a nyári napsütést a páncéljában.

2018. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Értem hogy nagyon fontos. Annyi volt a kérdésem lényege, hogy mivel nyáron végig kint van az udvaron ezért kell-e neki télen uv. Na most hogyha az UV-fény szükséges a kalcium hasznosítására a teknősöknek, akkor nyilván kell télen is. A hozzáállásom alapján nem tűntem valami felelős állattartónak, pedig igyekszem. Egyébként azóta minden OK, UV-lámpával, az infrát kicseréltük 60w-os spot izzókra, gyomokat eszik és jó nagy helye van kerti föld aljzattal. A páncélja is kemény és nem deformált. Köszi a válaszokat!
2018. febr. 11. 00:58
 7/9 anonim ***** válasza:

22:50-es! Én nem az oldalt, hanem a KÖNYVET olvastam!

[link]

Idézek akkor én is! :

"Sokan vitatják talán még ma is az U-VB lámpa szükségességét. Abban az esetben, ha a teknőc az év hosszabb, nyári felét a szabadban töltheti, nem lesz szükség U-VB-láppára. Ezt kiválóan bizonyítják az ilyen körülmények között nevelt, lassan felnőtté érett hibátlan teknőcök."


És nem veszekedni akarok, csak bebizonyítani, hogy tudok olvasni. Ezeket a könyvből idéztem. Persze inkább legyen U-VB izzó, mint ne. Én is azt gondolom, hogy nem árt, sőt igenis jól jön a tekinek az U-VB lámpa. Tehát nem kekeckedésből írtam, nem azért írtam mert én teljesen kitartok emellett, hanem szimplán csak azért, mert ezt írta Attila. =)

2018. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tényleg? :O Mostmár mindegy, baj nem lesz tőle (:

Nincs még meg a könyv, de lehet, hogy be fogom szerezni (:

2018. febr. 13. 17:30
 9/9 anonim ***** válasza:

A könyv nagyon hasznos, nekem is rengetegen ajánlották, és én is csak ajánlani tudom! Rengeteg alapvető tudnivaló és több plusz információt is megtalálsz benne. Megéri az árát!

És ami a lámpát illeti, inkább szerezz be, a teknős nem fog haragudni !=)

2018. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!