Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van 2db 3 éves ékszerteknősöm...

Pascal Áron kérdése:

Van 2db 3 éves ékszerteknősöm és szeretnék egy sokkal nagyobb akváriumot/terráriumot venni. Jelenleg eléggé kicsibe vannak. Mekkorát érdemes venni ha nem akarok 3 évente új terráriumot venni?

Figyelt kérdés
Esetleg szűrő tippek/jó tanácsok? Előre is köszi

#háziállat #Ékszerteknős terrárium #Ékszerteknős tartása #Ékszerteknős gondozása #Édesvízi teknős
2017. okt. 8. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

120×60×60.

Így nem csak 3 évente nem kell cserélned, ez a méret már végleges.

2017. okt. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem lesz baja ha hirtelen kb 50l ből átkerül 400ba? Meg ahhoz már kell külső szűrő amit nem igazán tudom hogy hogyan kéne karbantartani
2017. okt. 9. 06:30
 3/9 Mózes Adrián ***** válasza:
Elég nagy baj ha most ilyen kicsi helyen vannak. Ékszerek nagyon jó úszók semmi probléma nem lesz. Maximum fokozatosan emeled a vízszintet nekik hogy megszokják. Külső szűrő a legjobb és leg egyszerűbb elég 3 havonta takarítani vagy ha gyengül az áramlás. Ajánlom olvasd el ezt a cikket: [link]
2017. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nemüket tudod már? A nőstényeknek nagyobb hely kell. Kb 500 liternél lenne ideális, ami hatalmas, de az ékszerek nagy helyet igényelnek a lehető legtöbb vízzel + szárazföldi kiülőre, amire egyszerre mindketten kiférnek.


Másik lehetőség, hogy jövő tavasszal építesz kerti tavat, persze csak ha van rá lehetőséged. Akár több ezer litert is ki lehet hozni pár tízezer forintból, hozzácsatolsz egy kis száraz részt, elkeríted és kész is. Garantáltan imádnák, és csak ősztől télig kellene bent tartanod, ebben a szakaszban természetesen lelassulnak, tehát akár kisebb (pl 300literes) hellyel is meglennének.


Ha a nagy hely (500+ liter) nem fér bele a keretedbe, akkor ajánlom, hogy nézz szét vaterán és társain, vagy akár facebookos csoportokban is rákérdezhetsz, hogy megszabadulna-e valaki a használtjától.

2017. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!😀 Akitől vettem azt mondta hogy az terrárium elég nekik amíg kicsik még valami olyasmit mondott hogy a teknős 5x e legyen a hosszúság meg ilyesmi aztán most egy kicsit belenőttek. Kerti tavat sajnos nem engedhetem meg magamnak. Szüleim azt mondják hogy elég egy 160 as is de a lehető legnagyobb helyet szeretném nekik adni. Ez kb 170x60x60. Nem tudom milyen neműek de szerintem az egyik fiú a másik lány( az egyik nagyobb) Gondolkoztam rajta hogy igazi növényeket tegyek be nekik de azt hallottam hogy azt megeszik. Meg nem tudom hogy egy ilyen nagy akváriumot külső szűrővel kell e tisztán tartani? Vagy elég egy akváriumszűrő
2017. okt. 9. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
170x60x60 remekül hangzik. Mindenféleképpen külső szűrő kell hozzá, az szépen tisztán tartja majd.
2017. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És külső szűrőből milyet érdemes? Mert nézegettem a neten literhez volt megadva hát hihetetlenül drága
2017. okt. 10. 20:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Akvárium szekrényt vagy állványt hol lehet olcsón venni? Ehhez a mérethez 50-100 ezer forint és ez már nagyon sok , mert az akvárium még egy 100 as ( ez így 200 ezer Ft)
2017. okt. 10. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Van az még több is, 600 liter körülihez akkor is nagyon erős szekrény kell, ha csak félig lesz vízzel.


Csináltatni kéne.

A legjobb talán úgy lenne, ha lenne egy hegesztő ismerősötök, és vele barátilag csináltatni egy állványt 3×3-as zártszelvényből.

2017. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!