Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Száraz földi görög teknős!...

Száraz földi görög teknős! Segítség?

Figyelt kérdés
Szóval nemrég hozzám került egy ilyen teki, nagyon rossz körülmények között volt sajnos az előző gazdája nagyon rosszul bánt szegénnyel ahogy utóbb megtudtam, sokkolóval megokkolták a fejét, rá álltak, kocsi csomagtartójába volt több napig, viszont zöldségekkel lett etetve vagyis salátával, énis azt adtam neki egy ideg aztán most 1 hete vettem neki teknős kaját(szárított rákot meg ilyen heti mentüt) de azt nem nagyon eszi..Mit csináljak?

2017. okt. 11. 21:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy elég sokat alszik, ha kiengedem a szobámba akkor mindig elbujik egy sötét helyre és képes ott lenni egésznap, lehet hogy beteg? Mert a páncélja teteje is feljött egy két helyen, vagy lehet hogy öreg már?
2017. okt. 11. 21:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem eszi mert az nem neki való. Szemmel láthatólag nem ismered a görög teknősöket, ők zöldséget és gyümölcsöt esznek csak, nem a vízi tekiknek való szárított kajákat amit megjegyzek hogy még azoknak se kielégítő eledel. Rizikós így elfogadni a tartását hogy te se tudsz róla sokat, de az előző borzalmas helynél biztos hogy jobb helye van nálad. Olvass utána a táplálkozásuknak és aszerint etesd a jövőben, egy állatorvosi vizsgálat se ártana a rossz körülmények miatt.
2017. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy jót akarsz, de jelenleg te is kínzod szegényt (konkrétan éhezik, mivel növényevő állatot etetsz állati eredetű élelemmel). Az első és legfontosabb, hogy kezdj el utánaolvasni. Tele van vele az internet, hogy hogy kell helyesen tartani őket. Ha komolyan gondolod a tartását, akkor rászánsz pár órát arra, hogy megismerd a görög teknősöket.
2017. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A görögteknős növényevő!!!!!!!!!!!!!!!
2017. okt. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ajanlom, hogy csatlakozz facebookon teknkosos csoportokba. Gyumolcs-zoldseg sem valo nekik!!!!!@

Csak es kizarolag kerti gazokat lehet nekik adni!

2017. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak gazokat (pitypang, útifüvek, stb.) lehet adni a görög teknősöknek, mert csak ezekben van elég kalcium a páncéljuk fejlődéséhez.
2017. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak "gazokat" adj neki!!! Pitypang, gyermekláncfű...

Remélem jobban lesz a drágaság! Borzalmas, milyen emberek élnek! De egyszer még visszakapják! =(

2017. nov. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szobába amikor kiengeded azért bújil el mert stresszes hely szegénynek. A terráriumból (aminek legalább 1,5 m2-esnek kell lennie) ne vedd ki!!!
2017. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!