Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnénk venni a kislányomna...

Szeretnénk venni a kislányomnak kettő ékszerteknőst, de kezdők vagyunk. Mit kell vásárolni? Akváriumunk már van.

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
2010. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ajánlott egy követ beszerezni, mármint azt tényleg kell. Aztán kell még vízmelegítő ami még főleg kisebb korban fontos, de nagyobb korban sem árt. Lehet az akváriumba tenni köveket, nálunk nincsenek, azt olvastam hogy nem nyeli le de nem kockáztatok. Lehet bele tenni valami növényt is. Lehet venni nekik szűrőt is ami azért praktikus mert ha nagy az akvárium akkor nem kell mindig saját kézzel cserélni a vizet hanem az kiszívja a koszt. Az ételről meg kérdezd meg azt akitől veszed. Sok szerencsét :))

Ja és itt van egy kép, ami ideális a berendezéshez:

[link]

2010. máj. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy nagy mászókövet, és szeretik a cserepet is(agyag,nem műanyag)! Ha nagyobb lesz mind a kettő,akkor nagyobb terráriumra van szükségetek vagy egy kerti-tóra(amit maximálisan el kell keríteni,mert imádnak világgá menni...).
2010. máj. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És még egy vízmelegítő is kell,de viszont napsütésben nem árt kihúzni....
2010. máj. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előzők jól leírták a felszerelést, én egyéb tanácsot adnék, ha megengeded. Ékszerteknős helyett javasolnám a pezsmatekit, ugyanis ő max 10 centisre nő meg szemben az ékszerrel, aki ennek simán a duplája is lehet. Nagyobb korában csak tóban érzi jól magát. Szóval ha tekváriumban szeretnéd tartani élete végéig, akkor ajánlatosabb egy kisebb fajta után nézni!
2010. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval.

Nekem pézsmatekim van,8-14cm-re fog megnőni,most 4cm.Nagyon aranyos,és ha nagy lesz,akkor is jó neki egy 60x30-as akvárium(sőt ez a méret 2-3-nak is jó,de mondjuk akkor azért már örülnek egy nagyobbnak:)).Tehát nem feltétlenül kell tó neki.A vize 22-25 fokos legyen,és szeret elbújni.Az enyém 2 hete van meg,még nem jött ki napozni,de van lámpája(fontos,hogy UV-sugarakat is kibocsásson!).Az előttem válaszolók már leírták a kellékeket.Javaslom,ezt az oldalt olvasd el:

[link]

2010. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kis korban a víz a páncél hosszának 1,5-szerese legyen,mert a pézsmák nem túl jó úszók(az enyémet még nem is láttam úszni,csak a kavicson mászkál,vagy ott sem,mert mindig elbújik:D).1 éves kor alatt napi 2-szer eszik,a fölött napi egyszer.

Remélem meggyőztelek:)

2010. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2010. máj. 30. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!