Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valaki megerősítene ezekben a...

Valaki megerősítene ezekben a kaméleonnal kapcsolatos kérdésekben?

Figyelt kérdés

SISAKOS KAMÉLEONRÓL VAN SZÓ!

Nos,az első az,hogy hol tudok élő bogarat Szerezni neki?Mi lenne akkor,ha már halott tücsökkel,sáskával(stb.)etetném őt?

Milyen gondot okoz(ha okoz)az,ha mű növény van a terráriumba?Mindenhol mást írnak,de sehol nincs kérdezés lehetőség.Mindennel képbe vagyok csak ezekben a dolgokban kéne megerősíteni.Illetve ha valalkinek van tanácsa azt elfogadom.(Dombóvár mellett élek,ezért lenne nehéz mesterségesen tartott eleségállatot szereznem neki.)Ő lenne az első hüllő amit tartok,sajnos csak az emlős(kutya,hörcsög,sündisznó)állatok tartásában van tapasztalatom.Tisztában vagyok vele milyen kényes állat a kaméleon.



#sisakos kaméleon #kaméleontartás
2017. nov. 2. 22:43
 1/3 Platypus ***** válasza:
100%
Ha nehézséget jelent neked mindig friss, ÉLŐ! eleségállatot beszerezni, akkor a kaméleon nagyon nem neked való állat. Mivel nagyon gyorsan nőnek, sok és jó minőségű kaja kell nekik(meg persze az örök kalciumos vitaminpor), ezért nagyon könnyű tönkretenni őket elbénázott etetéssel. A műnövény semmiféle gondot nem okoz. Jobban oda kell figyelned a páratartalomra, de ehhez nem kell feltétlenül élő növény. Amúgy télen esélyed se sok van élő rovarokat fogni a természetben, és nyáron is rossz ötlet, nagyon könnyű férgeket begyűjteni ezzel a módszerrel. A rovarok rengeteg parazita köztesgazdái. A házilag tenyésztés még lehetőség, bár nem egyszerű.
2017. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem bántani akarlak de ha mindent tudsz róla ez egy tök alap. A kami olyan rovarra ami nem izeg mozog még csak rá sem fog nézni, nem hogy megegye. Élő eleségállatot bármelyik nagyobb díszállatkereskedésben kapsz. Nem iszonyat drága. Nyáron ha kertes házban laksz foghatsz neki sáskát pl, de télen ugye nincs. Ezen kívül változatosan kell etetni mert megunja és nem fog enni. Valamint vitaminporokkal kell beszórni a kajáját mert elsatnyul/megbetegszik/étvágytalan lesz. Ha nem tudod beszerezni az élő táplálékot szerintem sem a kaméleon a te állatod. Műnövény. Nem tudom szerintem nem a legjobb. Nem olyan drága valami értelmes növényt venni, ami élő. De talán ez a legkisebb gond. Akkor ezeket nem kérdezted de: naponta kétszer be kell permetezni neki rendesen, mert a vízcseppekből fog inni, meg kell neki a pára. Egy idő után ez már nem elég, fokozatosan rá kell szoktatni hogy pl fecskendőből elfogadja. De ahhoz előbb meg kell hogy szokjon téged. Ami hosszú idő. Kezdetben meg tudod fogni, míg kicsi de egyre konokabb lesz ahogy nő, és a harapástól sem fog visszariadni. Viszont rettentő kiváncsi és ha akkor veszed ki amikor ő akar kijönni, nem te zargatod a területén akkor nem fog megharapni. És akkor lehet kínálgatni fecskendőből. Előbb utóbb megszokja. Akkor kell neki egy nappali sütkérező ami megfelelő hőt biztosít valamint egy uv izzó. Éjjelre ha nem 10 fok van a lakásban nem kell semmi. Etetni naponta kell de nem kell meglepődni van hogy napokig nem eszik. Nem olyan kényes állat szerintem kevés törődést igényel abszolút. Pl egy akváriummal sokkal több gond van.
2017. nov. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lipton. ***** válasza:
Eleségállatot tudsz rendelni is, posta csak van. :D
2017. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!