Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hazánkban milyen kigyókat...

Krisz0627 kérdése:

Hazánkban milyen kigyókat lehet tartani legálisan, illetve honnan érdemes vásárolni? Van-e egyáltalán veszélye? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Mekkora terráriumra lenne szükség, illetve pénzbe mennyibe fájna az eltartása, az állat, és a tartály? Mivel tudnám meg győzni a szülőket, hogy amit lehet tartani az nem az a tipikus" megmar, megfojt" típus.. Annak a véleményét kérném akinek van tapasztalata, illetve még az lenne a kérdésem, hogy mennyi ideig lehet kint a terráriumból? úgyértem tényleg nem szeretik a kézhez szokatást? Csak díszállat vagy úgymond lehet "simogatni?" vagy egyéb módon barátkozni vele ( nem tudom jobban megfogalmazni, hisz nem egy kutya hogy eldobod a labdát neki..)

2017. dec. 26. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Max siklókat.
2017. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon bő válasz volt..
2017. dec. 26. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

főleg gabonasiklót, patkánysiklót és királypitont tartanak

maga az állat 10ezertől kezdődik, terrárium is 10-30 ezer között

100x40x40 es a minimum szerintem

enni fagyasztott majd kiolvasztott egeret, patkányt esznek, de lehet a rágcsáló frissen leölt is, az élő kockázatos mert sérülést okozhat a kígyónak,siklónak

ezen kívül kell egy melegítő lámpa vagy fűtőlap a lámpát úgy kell elhelyezni hogy az állat ne érhessen hozzá de megfelelő hőfokot biztosítson

talajnak az újságpapírt javaslom bár ebben nem tud ásni , ezen kívül kell egy nedves rejtekhely amiben pl sphegnum moha van vízesen tartva

2017. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

gabonasiklókkal kapcsolatban van tapasztalatom csak, az enyém nemsokára lesz 1 éves.


A költségek:

én kb 3000 Ft-ért vettem a kígyót közvetlen tenyésztőtől aki még 10 000-ért hozzácsapott egy nagyobb fajta terráriumot is. (akkora terrárium kell nekik amiben átlósan ki tudnak nyújtózni teljesen.) Állatboltokban is nézelődtem előtte, mindenhol drágábbak voltak a terráriumok és a kígyók is, már ha volt egyáltalán. így azt javaslom tenyésztőtől vásárolj direktbe.

Itató, mászófa, melegítőlámpa és aljzat (faforgács) volt még kb további 10 ezer összességében.

Eleinte eti 1 max 2 bébi egeret kell neki adni, ha nagyobb lesz fiatal egeret majd felnőtt egeret. Ahol én veszem ott 100 ft/bébi egér és 150 egy nagy, többnyire fagyasztva árulják de néha még van élő is.


Kicsiként nagyon "szaladósak", jobb ha 1-2 hétig nem fogdosod miután hazahoztad, utána szépen elkezdheted szoktatni a szagodhoz. egy kígyó nem tudja szeretni a simogatást úgy mint egy macska vagy kutya, de egy idő után nem zavarja őket. az enyémet 2-3 naponta kiveszem 5-10 percekre, nagyon kezes, teljesen higgadtan tekereg az ujjaim között.

De ez függ a kígyótól is, némelyik stresszelősebb és nehezebben szokik kézhez.



Meggyőző érvként a szülőknek olyanokat javasolnék hogy pl olcsóbb mint egy kutya/macska, főleg az eltartása, nagyon csendes, kis helyen elfér, könnyű gondozni, alig néhány betegséget kaphatnak el, nem kell beoltani, csak akkor büdi ha éppen kakilt, nincs foga amivel árthatna bárkinek is és még egy felnőtt, 150 centis példány sem elég erős ahhoz hogy kárt tegyen egy emberben.


Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan! :)

és boldog új évet! már kezdtem azt hinni csak jövőre fejezem be ezt a választ

2017. dec. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm, neked is buék :) ment a + nagyon hasznos volt :) Persze a többieknek is köszönöm szépen
2018. jan. 8. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Patkánysikló, gabonasikló és esetleg leopárdsikló!!!!
2018. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!