Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen teknőst ajánlatok elsőnek?

Milyen teknőst ajánlatok elsőnek?

Figyelt kérdés
Nem volt még ilyen fajta kisállatom és szeretnék egyet, de nem tudom, hogy milyennel érdemes kezdeni. Vmi olyat szeretnék, ami nem túl nagy méretűre nő meg. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 29. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Pézsmateknős (vízi) 7-10cm-re nő meg.
2017. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

1db pézsmatekire számolj min. 75x35 akvaterráriumot (jobban jársz ha egyből azt veszed meg neki). Hasznátan 10-15ezerért kilehet fogni. De lehet nagyobb is, minél nagyobb és minél mélyebb víz van neki, annál jobb.

Kell egy napozókő, amire ki tud mászni napozni. Kell UVB és melegítőlámpa is.

Sokba bennevan, gondold jól át, hogy ezeket tudod-e teljesíteni. :)

Közösségi oldalon vannak teknősös csoportok, ott tudsz kérdezni, és ha belevágsz, találsz tenyésztőket is ott.

2017. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Használtan*
2017. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Toc126 ***** válasza:
nagyon komolyan gondold végig, mert megnő a teki. Az első 1-3 év még kezelhető, mert egy korrekt méretű helyen elvan, aztán nagyon kicsi lesz neki a hely és sokkal nagyobb kell neki. Egy teknős életkora 20+ év is lehet, szóval ez igazán hosszú kapcsolat. Szárazföldi vagy vízi teki?
2017. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75x35-es akvaterrárium is túl kicsi. Minimum 400-450l-es akvaterrárium kell
2018. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Direkt írtam, hogy minimum, és 1db pézsmának (ami 10cm-nél nem nagyon nő nagyobbra). De természetesen, minél nagyobb, annál jobb az állatnak.
2018. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!