Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy jelzi egy királypiton,...

Hogy jelzi egy királypiton, ha éhes?

Figyelt kérdés
2-án hoztam haza a boltból és azt mondták, hogy 28-án evett utoljára. Ma elkezdett túrni az aljzatban, és a szokásosnál idegesebben mozogni. Meg lehet mostmár etetnem?

2018. jan. 4. 06:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg éhes.... Rakj be étket, és figyelgesd erősen! Ha nem eszik, akkor itt vedlés lesz!
2018. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős az állat? Mekkora? A boltban mit mondtak, milyen gyakran evett? Ürített már az előző etetés óta?

Ha nem ürített még, akkor ne etesd meg.

Amúgy is általában a fogságban élő kígyókat (főként az óriáskígyókat) többnyire a tartól elhízlalják.

Ha vedleni fog, azt észreveszed, mert a színe fakóbbá válik, a szeme pedig olyan lesz, mintha szürkés hályog lenne rajta. Ugye van akkora vizesedénye, amibe bele tud feküdni, ha akar?

2018. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4 hónapos kaptunk hozzá egeret amikor vettük és meg van minden a terráriumában amire szüksége lehet. Boltos szerint minden csütörtökön evett. Másodikán vittem haza azóta nem láttam ürüléket, szeme szerintem nem változott. Ma este felé, ha megpróbálom megetetni baj nem lehet belőle igaz? Egyébként vásárlás előtt rendesen utánna néztem mindennek, csak sajnos etetés terén szinte mindenki mást mondott
2018. jan. 4. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem próbáld megetetni, még ha esetleg nem is ürített, egy alkalomból nem lesz nagy gond.

És most már, hogy nálad van, jobban figyelemmel tudod kísérni, és mostantól akkor etesd, ha már ürített.

Fél éves- éves koráig kaphat hetente, nem lenne hülyeség pl. havonta vagy a vedlések után lemérni, és vezetni, hogy hány gramm, mennyit nőtt.

Utána jobb ritkítani az etetéseket, és felnőtt korukban már a 3 hetente egyszer nagyon bőven elég nekik. Nyilván ekkor már kb. 200 grammos növendék patkányt fognak enni.



(Amúgy ne haragudj, hogy megismétlem, de tényleg fontos, hogy akkora legyen a vizesedény, hogy bele tudjon a kígyó feküdni. Az emésztéshez, ürítéshez és vedléshez is fontos. Azért mondom, mert láttam már, hogy a boltból úgy küldenek haza vásárlót, hogy eladnak neki egy amúgy nagyon csinos műkő/műgyanta edényt, amibe az állatnak a fele sem fér be... ez nem jó.)

2018. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Vizes edénye folyamatosan van friss vízzel :)
2018. jan. 4. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!