Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen békák tarthatók legális...

Milyen békák tarthatók legálisan (nem teknős) a nyílméregbékán kívül?

Figyelt kérdés

2018. jan. 11. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg faj tartható, nem lehetne itt felsorolni...


A hazai hüllők/kétéltűek tilosak.


Ezen kívül a Washingtoni Egyezmény (CITES) alá tartozó fajokhoz kell a tenyésztői igazolás (CITES papír), de bevallom, így fejből nem tudom, van-e CITES-es béke.


Illetve, két faj van, aminek a tartása azért tilos, mert veszélyt jelenthet a hazai élővilágra, lásd a vonatkozó kormányrendeletet:


"Jelenleg a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet "a kedvtelésbõl tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról" rendelkezik a kétéltűek és hüllők tartásának több aspektusáról, valamint felsorol 2 kétéltű- /amerikai ökörbéka (Rana catesbeiana), keleti unka (Bombina orientalis)/ és 4 hüllőfajt /aligátorteknős (Chelydra serpentina), keselyûteknős (Macroclemmys temminckii), díszes ékszerteknős (Chrysemys picta), vörösfülű ékszerteknős (Trachemys scripta elegans)/ is, amelyek hazánk õshonos állatvilágára ökológiai szempontból veszélyesnek minősülnek. Ezek hobbicélú tartása tilos."


A Bombina orientalist nagyon sajnálom, mert nagyon tetszik, szívesen tartanék.


Ha kicsit bővebben érdekel, ajánlom ezt a cikket a Magyar Madártani Egyesület oldalán:


[link]

2018. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván azért érdekel, mi tartható, mert csak ahhoz lehet hozzájutni, de ahhoz is nehezen. Én nagy városban (Debrecen) lakom, de békát pl. nem tudok venni. Jó pár éve volt két törpe karmosbékám, de már azt sem találok. De legjobban a levelibékákat szeretem, mert azok nem a vízben vannak folyton, gyönyörűek.

Kék levelibéka (ausztrál levelibéka) pl tartható, de hiába tartható, ha nem tudom beszerezni :(

2018. jan. 11. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a terraplaza.org oldalt, hirdetnek többféle békát is mindig. Ha el tudsz menni valamelyik terraplázára, ott is van mindig. Írj budapesti kereskedéseknek, vagy hívd fel őket, hogy milyen békáik vannak, és tetesd félre magadnak, és menj el érte. A Litoria nem egy ritka faj, pár hete is láttam kereskedésben. Mindig szokott lenni díszes szarvasbéka is, karmosbékát tegnap láttam.

Ha megbeszéled, hogy melyik nap mégy érte, akkor nem kell feleslegesen utaznod.

2018. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, az illető Debrecent is ír az átvételi helyek között:


[link]


A paradicsombéka nagyon jó faj, nekem is van, csak ajánlani tudom...

2018. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, tényleg ott van Debrecen, mint átvételi hely. A paradicsombékának utánanézek.
2018. jan. 11. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!