Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SEGÍTSETEK A sárgafülű ékszert...

SEGÍTSETEK A sárgafülű ékszerteknőseim hasi PÁNCÉLJÁN NÉHÁNY KIÜTÉS SZERŰ DOLGOT észleltem. MI A FENE LEHET EZ?

Figyelt kérdés

Nőstény 2011-óta megvan (akkor még egész pici volt, korát tekintve legfeljebb 9 éves lehet) Van lakótársa szintén nőstény mindig is együtt éltek.

Ma észrevettem a hasi páncélján rozsda színű pöttyöket kicsi, kör alakúakat illetve oválisakat, méretük nem nagyobb az emberi pattanásnál, sőt van néhány olyan is amely pont úgy néz ki mint egy pattanás, ha közelebbről megnézzük kis rozsdaszínű köröcskék vannak rajta, de nem dudorodik ki, olyan mintha ráfestették volna. Viselkedése: élénk, egyfolytában tapossa a vizet és nincs étvágya. Az imént ellenőriztem a másikat is és neki is vannak, de sokkal kevesebb. Viselkedése: teljesen nyugodt, mint mindig, de neki sincs túl nagy étvágya.Mi lehet ez? Mennyire vannak életveszélyben? Kérlek segítsetek, mert nagyon fontosak számomra.



2018. jan. 25. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdonképpen szerencsés vagy, hogy fiatal korod ellenére sikerült olyan állatkát választani, amiben ennyi örömöd leled. Remélem, a teknős még sokáig veled marad.
2018. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én elsősorban gombás megbetegedésre tippelek láthatatlanban. Van a teknősöknek UVB, illetve melegítőlámpájuk? Víz hány fokos, illetve mivel eteted őket?

Merre laksz (tudok pár hüllős állatorvost, mindenképp meg kellene mutatni egy szakértőnek ).

2018. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hány literes az akvaterráriuma? Milyen lámpái vannak? Mit eszik? Rendesen szűrve van a víz? A vízből ki tud menni napozni is? Én is gombás megbetegedésre tippelnék. Képet esetleg tudnál feltölteni a teknősről és/vagy az élőhelyéről?
2018. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Itt laknak:

[link]

[link]

Ilyenek a kiütések:

[link]

[link]

[link]

(bocs a minőségért, de nem túl egyszerű lekapni egy izgő-mozgó teknős pociját)

2018. jan. 26. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hogy ez mi lehet. Vitaminhiányra tippelnék. Mit kapnak enni? Ha nem múlik el, én elvinném hozzáértő állatorvoshoz megnézetni. Ha esetleg tényleg vitaminhiány, vitamin injekciót kapnak, de gondoskodni kell a megfelelő etetésükről (fagyasztott hal, nem bolti tápok vagy szárított hal, azok nem jók), hogy ne álljon vissza ez az állapot. A lakhelyük kicsit kicsinek tűnik, de biztos hogy nem attól jöttek elő a "kiütések".

Tudom ajánlani Facebookon a "Teknősbarátok" csoportot, ott tudnak írni tapasztalt teknőstartók, hátha már tapasztaltak ilyet.

Egyébként köszi, hogy gyorsan válaszoltál, kevés ember figyel ennyire a teknősére. (:

Szurkolok, hogy minél hamarabb elmúljon!

2018. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szurkolok, hogy minél hamarabb rendbejöjjenek a teknősök!*

Bocsi, gyorsan akartam írni.

2018. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen. Szárított szarokkal (rák,hal) szoktam eteni meg ilyen kocka alakú marha szív mix-el. Nyáron mikor van hazai saláta vagy alma(persze héj nélkül) alkalmanként azt is kapnak de azt valamiért nem kedvelik annyira. Meg ha van itthon nyers máj azt is bőszen eszik. De ez sem mindennapi alkalommal.

Köszönöm a tanácsokat :)))

2018. jan. 27. 07:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg Sparban, Aldiban szoktak árulni fagyasztott édesvízi halakat, azokat is nyugodtan adhatod. Láttam a csoporban a posztodat, hátha tudnak segíteni.
2018. jan. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szárított kajákat ne adj nekik, nincs bennük tápanyag. Csak az élő vagy a fagyasztott hal a megfelelő nekik. Nyáron lehet horgászni is, én horgásztavakra járok, kb. 10cm-es sneciket szoktam fogni, amikért nagyon sokat nem is kérnek (bár ez is horgásztó függő).

Gyümölcsöt és zöldséget se adj, számukra az egészségtelen, és a természetben sem találkoznak velük, helyette elő vízinövényeket tegyél be nekik, abból tudnak csipegetni is, és természetesebb is lesz a helyük egy kicsivel. Májat meg ilyeneket sem ehetnek, számukra ez is káros, és a természetben sem találkoznak velük. Helyette kiegészítésképp a hal mellé, ha fogsz legyet, szöcskét, gilisztát, csigát, vagy veszel tubiflexet, azok a megfelelőek.

UVB ill. melegítőlámpára is szükségük van, nem láttam a képeken, hogy lenne.


Nem vagyok orvos, de én a gombára, vérmérgezésre, kálcium hiányra tippelek, mivel alapból nem megfelelő kajákkal etetted.

2018. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Képzeljétek ma lerakott 4 tojást :'))) Annyira büszke vagyok rá..itt pityereg a meghatódottságtól. (Bár tudom úgy se termékenyek, meg a feltételek sem teljesültek, de annyira büszke vagyok)
2018. jan. 28. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!